Fotbal

Razie v sídle Fotbalové asociace. Zadrženo 19 osob včetně bosse Berbra

Národní centrála proti organizovanému zločinu v pátek v ranních hodinách zahájila razii v sídle Fotbalové asociace České republiky. Podle informací Deníku N byl zadržen místopředseda asociace Roman Berbr.

“Můžeme potvrdit, že v pátek 16. října od ranních hodin probíhají procesní úkony útvaru Národní centrály proti organizovanému zločinu, jehož součástí byla také prohlídka konkrétních nebytových prostor sídla asociace na Strahově. FAČR poskytuje v tuto chvíli maximální součinnost všem složkám Policie ČR a čeká na další pokyny a informace,“ uvedl tiskový mluvčí FAČR Michal Jurman.

Vyjádření tiskového mluvčího Michala Jurmana si poslechněte ZDE:


Zadržení Romana Berbra zatím asociace neokomentovala.


Policie k razii vydala vyjádření na Twitteru. "Od dnešního dne provádějí policisté na několika místech České republiky úkony trestního řízení, které souvisejí s českým fotbalovým prostředím," stojí v příspěvku na oficiálním účtu Policie ČR.

Vrchní státní zástupkyně v Praze Lenka Bradáčová pro TN.cz potvrdila, že stíháno je 20 osob a 19 z nich již bylo zadrženo. Předmětem zásahu je korupce a ovlivňování zápasů. Celá akce je prý teprve na začátku.

Vrchní státní zástupkyně Lenka Bradáčová potvrdila stíhání dvaceti osob:


Některé osoby podle Bradáčové měly jednat v rámci organizované skupiny. Policejní akce probíhá na více místech, ale jelikož je vyšetřování teprve na začátku, nemůže vrchní státní zástupkyně prozradit, kde všude policie zasahuje.


Podle zdrojů webu Lidovky.cz probíhá zásah i v Plzni a předmětem stíhání mají být desítky ovlivněných zápasů druhé a třetí fotbalové ligy.FAČR má podle slov tiskového mluvčího Michala Jurmana k celé situaci pouze minimum informací, a tak bude oficiální vyjádření podávat až v pondělí.


Vrchní státní zastupitelství v tiskové zprávě uvedlo, že trestní řízení bylo zahájeno proti třem osobám pro podezření ze zpronevěry a podplácení v rámci organizované skupiny, proti jedné osobě ve stejných věcech a navíc přijetí úplatku, proti třem osobám kvůli přijetí úplatku ve prospěch organizované zločinecké skupiny a proti třinácti dalším osobám ve věci přijetí úplatku.

Detektivové se v sídle FAČR zdrželi až do ranních hodin:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události