NHL

Změna po patnácti letech. Vousáč Thornton oblékne dres Toronta

Hokejový veterán mění dres. Útočník Joe Thornton po patnácti sezonách opustí San Jose a bude hrát NHL za Toronto. 41letý Kanaďan podepsal smlouvu na rok, při které si přijde na 700 tisíc dolarů.

Známý hokejový vousáč spojil svoji dlouholetou kariéru především se San Jose Sharks. Nyní však bude na sklonku kariéry hájit dres Toronta Maple Leafs.


Kanadské hokejové servery také upozornily, že má Toronto v současnosti v týmu tři jedničky draftu. Thorntona totiž v pradávném roce 1997 draftoval jako no.1 Boston. 

Joe Thornton patří mezi velké postavy nejlepší hokejové ligy světa. V současnosti je nejproduktivnějším hráčem mezi aktivními hráči v NHL. Za 1636 zápasů nasbíral celkově 420 gólů a 1089 asistencí. V historickém pořadí mu pak patří 14. místo.


Je i olympijským vítězem z Vancouveru v roce 2010 a dvakrát také vyhrál s Kanadou Světový pohár. Jediné, co mu stále chybí, je Stanleyův pohár.

Související obsah

41letý matador se rozhodl, že se před začátkem nové sezony rozehraje v Evropě. Podepsal tak kontrakt ve Švýcarsku, kde bude hrát za Davos, ve kterém už působil během výluk.
 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události