UFC

Bitva roku se blíží. Neporažený Chabib se po roce vrací do klece

Blíží se závěr druhé UFC štace na Fight Islandu a s ním přichází galavečer UFC 254, který přinese nejočekávanější zápas tohoto roku. Neporažený Chabib Nurmagomedov se v sobotu 24. října po roce vrátí do klece, aby bránil titul proti prozatímnímu šampionovi Justinu Gaethjemu.

Dva šampioni lehké váhy Chabib Nurmagomedov (28-0) a Justin Gaethje(22-2) se střetnou v hlavním zápase UFC 254 v Abú Zabí.Původně měl Chabib obhajovat titul už v květnu s Tony Fergusonem, ale kvůli koronavirové krizi ze zápasu odstoupil a do hry vstoupil Gaethje. Ten pod vedením Trevora Wittmana předvedl fenomenální výkon a po jednoznačném zápase ukořistil prozatímní pás a právo vyzvat úřadujícího šampiona.

Zdroj: Profimedia


Nyní celý svět MMA čeká, zda právě Gaethje bude tím, kdo najde odpověď na Chabibův dominantní boj na zemi a nezdolnou fyzičku. Už ve čtyřech letech začal s wrestlingem a je tedy jasné, že boj na zemi mu není cizí. Nicméně v zápasech své dovednosti zatím plně neukázal. V kleci preferuje boj v postoji, kterým ukončil již 18 soupeřů.


Právě kombinaci tvrdých úderů a obrany na zemi vidí Gaethje jako klíč k úspěchu. „Pokud se dostanu ke kleci, tak jsem prohrál. Ale pevně věřím, že bude mít co dělat, aby mě na pletivo dostal a vím, že ho uvidím krvácet. Chci vidět, jak zareaguje,“ pronesl Gaethje v rozhovoru pro ESPN.

Související obsah

Chabib dobře ví, jaké nebezpečí Gaethje představuje a hodlá vsadit na svou silnou zbraň. „Vsadím na kickbox a wrestling, mix obojího. Můj cíl je unavit ho. Utahám ho a ve třetím možná čtvrtém kole ho ukončím," prozradil šampion pro BT Sport.

 

Dagestánský Orel v září 2019 uškrtil Dustina Poiriera a nyní se po více než roce vrací do klece. Před třetí obhajobou vyvstává otázka, do jaké míry jeho trénink ovlivnila tragická ztráta otce a celoživotního mentora Abdulmanapa Nurmagomedova, který začátkem léta podlehl následkům onemocnění Covid-19. Navíc je to poprvé od roku 2012, kdy Chabib neabsolvoval přípravný kemp v San José v American Kickboxing Academy.

Zdroj: Profimedia


Nicméně po měsících v Dagestánu a závěru přípravy v Dubaji se Chabib cítí plný sil. Pod vedením Javiera Mendeze je rozhodnutý získat 29. vítězství v profesionální kariéře a přiblížit se vysněné bilanci 30-0 tak, jak si přál jeho otec.


Hlavní karta UFC 254:

Chabib Nurmagomedov vs. Justin Gaethje – o titul lehké váhy

Robert Whittaker vs. Jared Cannonier – střední váha

Alexander Volkov vs. Walt Harris – těžká váha

Jacob Malkoun vs. Phil Hawes – střední váha

Lauren Murphy vs. Cnythia Calvillo – muší váha

Magomed Ankalaev vs. Ion Cutelaba – polotěžká váha

UFC 254: Chabib vs. Gaethje sledujte v sobotu 24. října živě už od 20:00 na Nova Sport 2 a Voyo.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu UFC

Důležité Události