Fotbal

Změny v Barceloně se zatím nekonají. Katalánci si pojistili defenzivní opory

Změny v Barceloně se zatím nekonají. Katalánci si pojistili defenzivní opory
Zdroj: Profimedia

Fotbalová Barcelona zatím na radikální přestavbu týmu úplně nemyslí. Momentálně si totiž pojistila služby dvou zkušených opor Gerarda Piquého a brankáře Marca-André ter Stegena. Nové smlouvy mají také další hráči.

Barcelona před sezonou hovořila o velkých změnách v týmu, což také symbolizoval odchod zkušeného Luise Suáreze. Další velké změny se však pravděpodobně nechystají.

Naopak katalánský velkoklub si pojistil jméno, které bylo s odchodem často spojováno. Obránce Gerard Piqué působí v Barceloně už dvanáct let, v minulé sezoně však často chyboval a dobrý výkon nepředvedl ani v úterním zápase Ligy mistrů, kdy si nechal dát červenou kartu v zápase proti Ferencvárosi.

Související obsah


Barcelona se však s 33letým stoperem dohodla na prodloužení smlouvy a Pigué má tak nyní kontrakt až do roku 2024 s výstupní klauzulí 500 milionů eur (13,5 miliardy korun).

Ještě o rok delší má pak smlouvu brankář Marc-André ter Stegen, který v Barceloně působí sedmým rokem. Německý gólman podepsal kontrakt do roku 2025 se stejnou hodnotou výstupní klauzule.

Související obsah

Katalánci si pojistili i služby Frankieho de Jonga a obránce Lengleta, kteří mají nyní smlouvu až do roku 2026.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události