UFC

Těžké chvíle šampiona! Chabib se na váze musel vysvléct. Limit splnil

V pátek v ranních hodinách proběhlo v Abú Zabí kontrolní vážení před UFC 254. Všichni aktéři hlavní karty váhu splnili, včetně šampiona Chabiba Nurmagomedova. Ten se však pro dosažení limitu 155 liber (70,3 kg) musel svléknout do naha.

Pravidla pro titulový zápas nepovolují jinak přípustnou toleranci 1 lb (cca 0,5 kg), a tak Chabib i Gaethje museli navážit přesně do limitu lehké váhy.Neporažený šampion tak zažíval horké chvilky. Na váhu si musel stoupnout nahý, zakrytý pouze ručníkem. Ve shazováním unavené tváři se objevil výraz pořádné úlevy, když se hodnota ustálila na 155 librách. Titulovému zápasu tak už nic nebrání.

VIDEO: Chabib Nurmagomedov na váženíI dalších jedenáct ranařů svou povinnost splnilo. Jediní hříšnici jsou Joel Alvarez a Alex Oliveira z úvodních předzápasů. První jmenovaný limit lehké váhy převážil o 3,5 libry a Oliveira limit velteru přesáhl o 2 libry.


Hlavní karta UFC 254:

Chabib Nurmagomedov vs. Justin Gaethje – o titul lehké váhy

Robert Whittaker vs. Jared Cannonier – střední váha

Alexander Volkov vs. Walt Harris – těžká váha

Jacob Malkoun vs. Phil Hawes – střední váha

Lauren Murphy vs. Cnythia Calvillo – muší váha

Magomed Ankalaev vs. Ion Cutelaba – polotěžká váha


Po vážení následoval poslední předzápasový staredown, kde Chabib nastoupil s tradiční dagestánskou pokrývkou hlavy - papachou. Už v sobotu večer spolu dva šampioni svedou bitvu o jednoznačného krále lehké váhy. 

VIDEO: poslední staredown Chabib vs. Gaethje:

 Související obsah

UFC 254: Chabib vs. Gaethje sledujte v sobotu 24. října živě od 20:00 na Nova Sport 2 a Voyo.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události