Fotbal

Sparťané i fanoušci zuří a spílají sudímu. Tečkou bylo "fair play" Lille

Sparta v úvodním duelu základní skupiny Evropské ligy prohrála na Letné s Lille. Více než výkon hráčů se ale po utkání řešilo představení chorvatského rozhodčího Duje Strukana, který celku pod vedením Václava Kotala uškodil.

Hořkost, zklamání a křivda. To bylo cítit z pozápasových rozhovorů po prohře 1:4 s francouzským celkem. A bylo také proč, chorvatský sudí, který pískal první zápas v Evropské lize, totiž střetnutí úplně nezvládl.

Sparta neměla dobrý vstup do zápasu, Lille hodně kousalo, ale Letenští úvodní zemětřesení přestáli. Pak ale přišel zásah v podobě červené karty pro Ladislava Krejčího. To bylo bez debat. Sparťanský mladík, který při rozpadnutí obrany musel nastoupit na pozici stopera, stáhl unikajícího Davida za dres a již ve 23. minutě musel ze hřiště.

Související obsah

Jenže o pár chvil později přišel na druhé straně zákrok Botmana na Davida Pavelku, kterého stejným způsobem jako Krejčí poslal k zemi. Strukan ponechal výhodu, sle k situaci se poté nevrátil a to sparťany poprávu rozlítilo. Holandský stoper totiž měl již žlutou kartu a poměr sil na hřišti se tak měl srovnat. Nepomohla ani intervence kapitána Dočkala, který na chorvatského sudího naléhal marně.

Sparta inkasovala těsně před poločasem po parádní střele Yaziciho, ale mohla téměř okamžitě srovnat. Po faulu na Vindheima dokonce rozhodčí ukázal na penaltu, ale po zásahu asistenta nakonec vytáhl faul těsně před vápno, což bylo také rozporuplné a být k dispozici video, možná bylo srovnáno dříve, než po příchodu Adama Hložka.

Podívejte se na sestřih zápasu Sparty s Lille:

Tečkou pak bylo "fair-play" Lille. Heča zakopl míč kvůli ležícímu Pavelkovi. Hosté ale místo toho, aby počkali a pak balon vrátili, okamžitě provedli vhazování a založili útok, který nikdo z Kotalových svěřenců nečekal. Bylo jen štěstí, že David zblízka přestřelil. Následná ostrá výměna názorů by totiž poté asi neskončila jen žlutými kartami.

Související obsah

 

Rozporuplný výkon arbitra Strukana se odrazil i na sociálních sítích. "I když nebyli na stadionu žádní fanoušci, Lille přeci jednoho mělo," napsal jeden z fanoušků na twitter s jasným odkazem na to, kdo onen příznivec byl. "Toho rozhodčího vylosovali na Makarské z klobouku," divil se zas jiný komentující na Facebooku Sparty.

Objevily se i tradiční narážky na to, jakou částku za zápas rozhodčí vyfasoval i poznámky, že "Berbr řídí sudí i z lochu". O penězích se ale v tomto případě hovořit nedá, rozhodčí byl ze své premiéry evidentně trochu v rozpacích a zbytečně se sám dostal po tlak a především do spirály chyb, ze kterých se již nevymanil a musel je pak místy hasit žlutými kartami. Zkrátka si nechal zápas ujet.

Související obsah

 

"Díky absenci VARu byla ze zápasu absolutní parodie, stejně jako díky absenci fair play chování u Lille," zněl další z komentářů. Kromě spílání sudímu je ale většina komentářů doprovozena obhajobou slušného výkonu Sparty, která ani v deseti nic nevzdala a odpadla až za rozhodnutého stavu.

 

Na aktuálního lídra Fortuna ligy čeká v dalším týdnu klání s AC Milán na slavném San Siru. Pokud chce pomýšlet na úspěch, pak musí zlepšit především hru v obraně, kterou rozhodilo několik zranění a nově i červená pro Krejčího.

Kritizovaný byl především výkon Matěje Hanouska, který daroval Yazicimu hattrick hloupou rozehrávkou. 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události