Tenis

Večer vybojovaly v Ostravě semifinále Bradyová a Sabalenková!

Večer vybojovaly v Ostravě semifinále Bradyová a Sabalenková!
Zdroj: Profimedia

Turnaj WTA v Ostravě zná dvě semifinalistky. Stala se jí řecká hráčka Maria Sakkariová, která dokázala otočit duel s Ons Džabúrovou. Ve druhém semifinále zvítězla Viktoria Azarenková ve dvousetové bitvě.

Sakkariová sice ztratila první sadu poté, co Džabúrová v šestém gemu zahrála jediný brejk a i ve druhém setu to vypadalo na rychlou záležitost v podání Tunisanky.

Za stavu 3:1 ale Sakkariová zabrala a uhrála devět her v řadě. Tím pádem se dostala ve třetím setu do jasného náskoku, který přetavila v postup.

Související obsah

Kompletní je pak semifinálová čtveřice v deblu, Kirsten Flipkensová a Demi Schuursová zdolala ve dvou setech Naďu Kičenokovou a Moniku Niculeskovou 6:4 a 7:6.

Azarenková ztratila úvodní servis a v prvním setu prohrávala už 2:4. Závěr byl ale její. Nejprve vzala Mertensové brejk na 4:4 a ukradeným podáním také sadu ukončila. Finalistka letošního US Open je druhou semifinalistkou.

Ve druhém setu Azarenková nedala Belgičance Mertensové moc šancí a celý set byl v její režii.


Jennifer Bradyová z USA porazila v pátek večer Veroniku Kuděrmetovovou z Ruska ve třech setech 6:7, 6:3 a 6:1 a v Ostravě postoupila mezi nejlepší čtyři hráčky.


Aryna Sabalenková z Běloruska porazila ve čtvrtfinále Saru Sorribesovou Tormovou ze Španělska 0:6, 6:4 a 6:0 a zkompletovala sestavu semifinalistek. 

Výsledky čtvrtfinále dvouhry a čtyřhry na WTA v Ostravě:

Sakkariová (Řec.) – Džabúrová (Tun.) 3:6, 6:3, 6:1

Victoria Azarenková (Běl.) – Elise Mertensová (Bel.) 6:4, 6.1

Jennifer Bradyová (USA) – Veronika Kuděrmetovová (Rus.) 6:7, 6:3, 6:1

Sara Sorribesová Tormová (Šp.) – Aryna Sabalenková (Běl.) 6:0, 4:6, 0:6

Flipkensová/Schuursová (4-Bel./Niz.) – Kičenoková/Niculesková (Ukr./Rum.) 6:4, 7:6(3)

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Tenis

Důležité Události