Tenis

Ostrava uvidí běloruské finále! Po Azarenkové postoupila i Sabalenková

Ostrava uvidí běloruské finále! Po Azarenkové postoupila i Sabalenková
Zdroj: Profimedia

Ostravský turnaj zná první finalistku. Stala se jí Victoria Azarenková, která dokázala zdolat Marii Sakkariovou. O triumf si to rozdá s krajankou Arynou Sabalenkovou.

Běloruská tenistka proletěla první sadou naprosto v klidu, svou soupeřku od úvodu znáčkla a dovolila jí jen jeden gem. Druhý set byl o něco vyrovnanější.

Sakkariová prohrávala již 0:4, ale dokázala se zvednout a chyběl jí jeden return k tomu, aby srovnala na 4:4. Místo toho získala gem Azarenková, která posléze duel doservírovala. Ve finále se může potkat se svou krajankou Sabalenkovou. "Určitě bych byla radši, kdyby to byla ona a zahráli jsme si běloruské finále," řekla v pozápasovém rozhovoru.

Související obsah

Její přání se nakonec vyplnilo. Sabalenková měla oproti předchozím kláním na turnaji skvělý nástup a vedla v prvním setu už 5:1. Bradyová se ale nevzdala snadno, ale na obrat nestačila.

22letá Běloruska pak na startu druhé sady sebrala americké tenistce podání, což byl rozhodující moment. Bradyové se servis ukrást nepovedlo a Sabalenková tak obsadila druhý finálový flek.

Sabalenková v Ostravě postoupila i do finále čtyřhry, když společně s Elise Mertensovou z Belgie porazily v semifinále belgicko-nizozemskou dvojici Kirsten Flipkensová – Demi Schuursová 6:3 a 7:5.

Výsledky turnaje WTA v Ostravě:

Maria Sakkariová - Viktoria Azarenková 1:6, 3:6

Aryna Sabalenková - Jennifer Bradyová 6:4, 6:4

Dabrowská/Stefaniová - Krejčíková/Siniaková - postup bez boje (skreč 2)

Mertensová/Sabalenková - Flipkensová/Schuursová 6:3, 7:5

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Tenis

Důležité Události