UFC

Chabib zůstává neporažený. Gaethje odklepal ve druhém kole

Na galavečeru UFC 254 zazněl závěrečný gong. Chabib Nurmagomedov potřetí obhájil pás lehké váhy a k bezchybné bilanci přidal 29. vítězství. Před hlavním zápasem se odehrálo pět zápasu, z toho čtyři skončily před limitem. Podívejte se na výsledky posledního turnaje ze Zápasnického ostrova.

Odveta mezi Ankalajevem a Cutelabou, zápas o právo vyzvat šampiona střední váhy mezi Whittakerem a Cannonierem či souboj dvou nováčků Malkoun vs. Hawes, to vše proběhlo před hlavním zápasem.


Na konci večera se proti sobě konečně postavili neporažený Chabib a prozatimní šampion Justin Gaethje. 


Výsledky hlavní karty UFC 254:


Khabib Nurmagomedov vs. Justin Gaethje - submise 2. kolo

První minuta byla téměř bez úderů, ale vzápětí se bitva o titul lehké váhy rozběhla na plné obrátky. Chabib (29-0) se nesnažil o takedown a Gaethjeho naháněl v postoji. Američan se bránil rozevlátými háky, které však nacházely svůj cíl. Závěr kola se odehrál na zemi, kde se Chabib snažil utáhnout páku na ruku, ale Gaethje (22-3) tlak přečkal. Už v prvním kole se šampionovi dařila strategie - unavit soupeře.
 

Ve druhém kole se zápas znovu přenesl na zem. Chabibovi se povedl pokus o takedown a u pletiva rychle zaujal pozici, nasadil triangle choke a Gaethje musel odklepat.


Robert Whittaker vs. Jared Cannonier - na body

Bývalý šampion střední váhy udělal další krok na cestě zpět za titulem. Základní boxerskou technikou, přední-zadní, či předním direktem postupně přebíral otěže zápasu. Cannonier (13-5) útočil na přední nohu a snažil se s rivalem držet krok, ale na jeho rychlost zkrátka nenašel odpověď. 
 

Zápas nabral na otáčkách ve třetím kole. Whittaker (23-5) otřásl soupeřem a ten se skácel k zemi. Už to vypadalo, že je po zápase, ale Cannonier těžké chvíle přečkal. Dokonce ubránil i pokus o škrcení a dokázal se postavit zpět na nohy. Těšně před koncem se na chvíli role obrátily, ale Whittaker závěr přečkal a obhájil vyzyvatelskou pozici číslo jedna.

VIDEO: Whittaker udělal další krok za titulem:Alexander Volkov vs. Walt Harris - KO./TKO. 2. kolo

Do zápasu těžké váhy lépe vstoupil Volkov (32-8). Lépe pracoval se vzdáleností a opakovaně Harrise (13-9-1NC) dostával do problémů. Těžké chvíle byly na soupeřovi znát a koncem prvního kola působil už značně vyčerpaně.


Na skvělou první pětiminutovku Volkov navázal ve druhém kole. Rozhodující moment přišel v čase 1:15, kdy Harrise zasáhl kopem přímo na solar. Palcem zajel pod soupeřova žebra a Harris se okamžitě chytil za břicho. Následovalo pár úderů a rozhodčí zápas ukončil.


VIDEO: Dobře mířený palec Alexandera Volkova:
Phil Hawes vs. Jacob Malkoun - KO./TKO. - 1. kolo

Ve střední váze se proti sobě postavili dva UFC nováčci. Už podle předzápasových statistik bylo jasné, že zápas k bodovému rozhodnutí nedojde.

Hawes (9-3), přezdívaný Megatron, rozhodl už po 18 vteřinách. Australským ranařem otřásl nevinnou ranou u klece a následně své dílo dokonal sérií tvrdých úderů.
 

VIDEO: 18ti vtěřinový debut Phila Hawese: 
Lauren Murphyová vs. Lilija Šakirová - submise 2. kolo

V jediném ženském duelu hlavní karty přivítala pětka muší váhy, Murphyová (14-4), debutující Šakirovou (8-2). 29letá Uzbekistánka od začátku tahala za kratší konec a v postoji soupeřku nijak výrazně neohrozila. Ačkoli má za sebou dlouholeté zkušenosti ve wrestlingu, právě zem se jí nakonec stala osudnou. Murphyová ve druhém kole přenesla boj na zem, kde si vytvořila pozici pro rear naked choke a škrcení po pár vteřinách dotáhla do vítězného konce.
 

VIDEO: Murphyová donutila soupeřku oklepat:
Magomed Ankalajev vs. Ion Cutelaba - KO./TKO. 1. kolo

Ruský bijec potvrdil kontroverzní vítězství z února 2020. Moldavského Hulka v prvním kole z ústupu několikrát poslal na zem a když soupeře srazil počtvrté, ukončil zápas tvrdým ground and pound. Ankalajev (14-1) si připsal páté vítězství v řadě a upevnil svou pozici v TOP 15 polotěžké váhy.
 

VIDEO: Sestřih prvního zápasu hlavní karty:
Související obsah

Hlavní kartu UFC 254 můžete živě sledovat na stanici Nova Sport 2 a Voyo.


 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu UFC

Důležité Události