Fotbalisté Ajaxu si zastříleli s velkou chutí a zapsali si nejvyšší vítězství v historii nizozemské Eredivise. Venlu nasázeli na jeho půdě třináct gólů, přičemž pět z nich přišlo z kopačky Lassiny Traorého.
Výsledek málo vídaný i na okresní úrovni. Už po poločase vedl Ajax 4:0 a to ještě domácí netušili, co teprve přijde. Druhá půle přinesla nevídanou kanonádu devíti gólů.
Ajax tak přepsal svůj letitý rekord a zároveň výrazně vylepšil i svůj historický zápis v kolonce "nejvyšší výhra na hřišti soupeře". Za zmínku stojí i pětigólový příspěvek Traorého. Stejný počet branek naposledy v dresu Ajaxu vstřelil legendární Marco van Basten. Před téměř čtyřiceti lety.
O tom, jak moc velkou převahu amsterdamský tým měl, svědčí i statistiky – držení míče 76 procent a především 45 střel (23 z toho na branku). Domácí vyprodukovali pouze tři pokusy. Dva letěly mimo, jeden zblokovala obrana.