UFC

Chabibovi se splnilo poslední přání. Je oficiálně nejlepší zápasník v UFC

Chabibovi Nurmagomedovi se splnilo dlouholeté přání. UFC změnilo žebříčky a na trůn nejlepšího zápasníka usedl po letech dominance právě dagestánský Orel.

„Jednu věc chci od UFC. V úterý mě dejte na vrchol žebříčku P4P, protože já si to zasloužím. Nezpochybnitelný UFC šampion lehké váhy, 13-0 v UFC, 29-0 v profesionální kariéře, zasloužím si to," vyřkl Chabib (29-0) krátce poté, co na UFC 254 porazil Justina Gaethjeho a oznámil konec kariéry.A přání se mu splnilo. V úterý 27. října nejlepší MMA organizace světa upravila své žebříčky a na vrcholu kategorie pound-for-pound, která srovnává zápasníky napříč váhami, se objevilo právě jméno neporaženého šampiona.

Související obsahNaplnil tak svůj odkaz. Odchází jako neporažený šampion lehké váhy i jako papírově nejlepší zápasník UFC. Za předpokladu, že v UFC bojují nejlepší z nejlepších, může být dagestánský Orel prohlášen za nejlepšího bojovníka světa.


Na trůnu dlouhé roky seděl bývalý král polotěžké váhy Jon Jones (26-1-1NC), který již před změnou dal najevo, že bude jen dočasná a místo právoplatně patří jemu. „Dokud nezískám titul v těžké váze, tak ti to místo propůjčím. Užij si to šampione,“ napsal na Twitter a následně pokračoval během diskuze s fanoušky. „Já jsem vyhrál patnáct titulových zápasů, on právě vybojoval čtvrtý. To, že se o tom vůbec bavíme, je ohromující,“ divil se "Bones".

Související obsahJones má pravdu. Změna je dočasná. Chabib ukončil kariéru a po chvíli neaktivity a vyřazení z antidopingového programu bude z žebříčku odstraněn. Teď si však může užívat chvíle zasloužené slávy. 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události