Baseball

Světovou sérii ovládli Dodgers. V šestém zápase zvítězili 3:1

Baseballisté Los Angeles Dodgers ovládli Světovou sérii proti Tampě Bay Rays, a slaví tak svůj sedmý triumf v MLB. Dočkali se znovu po 32 letech. V šestém zápase urvali čtvrtou výhru, když otočili zápas a zvítězili 3:1.

Los Angeles Dodgers letos proti Tampě Bay Rays ovládli Světovou sérii. Po neúspěších v letech 2017 a 2018 se letos silný kádr dočkal sedmého titulu v MLB, na který kalifornský tým čekal od roku 1988.


Dodgers šli do šestého utkání s vedením 3:2 na zápasy, a věděli tedy, že triumf je nablízku. První komplikaci jim však vystavil hned druhý pálkař zápasu. Randy Arozarena poslal míč za plot, takže Rays hned od začátku vedli. Pro kubánského pálkaře to byl desátý homerun v play-off, což je nový rekord MLB.


Baseballisté z Los Angeles se dlouho nemohli prosadit proti nadhazovači Blaku Snellovi, a když v šesté směně zaznamenali teprve druhý odpal, trenér Rays sáhl ke střídání nadhozu, a to se ukázalo být jako zlomový bod zápasu.

Zdroj: Profimedia


Během pár okamžiků trefil Mookie Betts dvojmetový odpal, následně přišel doběh na divoký nadhoz a poté skóroval i sám Betts na odpal do vnitřního pole.


Rays čelili během zápasu sedmi nadhazovačům, ale po první směně už se proti nikomu bodově neprosadili. Mookie Betts jim poté v osmé směně zasadil homerunem ještě pomyslný hřebíček do rakve, na což tým z Floridy již nenašel odpověď.

Související obsahLos Angeles Dodgers tedy po základní části ovládli i Světovou sérii, a jsou tak jasnými králi této netradiční sezony ovlivněné koronavirem. Mookie Betts navíc svou ranou za plot prodloužil týmovou sérii zápasů s homerunem na třináct, čímž stanovil nový rekord play-off MLB.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události