Djokovič je ve Vídni ve čtvrtfinále! Blíží se vysněnému cíli.

Díky středeční výhře na turnaji ATP ve Vídni je srbský tenista Novak Djokovič blízko tomu, aby zakončil pošesté sezónu jako světová jednička. Tím by vyrovnal rekord Peta Samprase.

Světová jednička Novak Djokovič si poradil ve druhém kole s Chorvatem Bornou Čoričem a porazil ho ve dvou setech 7:6 a 6:3. Na turnaji Erste Bank Open ve Vídni zatím plní roli favorita.

Vídeňskému turnaji dal přednost před startem na Masters v Paříži. Tam by totiž nepřidal důležité body, které potřebuje, aby sezónu skončil jako světová jednička. Pokud získá v rakouské metropoli titul nebo Španěl Rafael Nadal nepřijme divokou kartu na menší turnaj do Sofie, už jej z čela žebříčku ATP nikdo nesesadí.

Jeho výkony sice nejsou zatím dominantní, ale cíl splnil. V zápase s Čoričem odvrátil čtyři setboly. Tie-break vyhrál Djokovič nad Chorvatem 13:11 a druhý set už jasně 6:3. Stal se tak prvním čtvrtfinalistou.