Liberec prohrál v Bělehradě 1:5. Crvena zvezda řádila i bez Kangy

Fotbalisté Liberce na hřišti Crvené Zvezdy Bělehrad prohráli v Evropské lize vysoko 1:5. Slovan od začátku nestíhal a už po 20 minutách vstřleli Ben dva góly. Těsně před poločasem snížil na 1:2 Jan Matoušek, brzy po přestávce ovšem opět Ben parádně připravil gólvou pozici pro Gajiče a po něm přidali další góly Katai a Falcinelli.

Liberečtí fotbalisté v prvním utkání základní skupiny doma porazili belgický Gent 1:0, jenže druhý zápas už čekal na Severočechy soupeř trochu jiného kalibru. Srbská Crvena Zvezda Bělehrad i bez zdravotně indisponovaného Guélory Kangy naskočila do zápasu s velkou chutí a už po sedmi minutách skórovala, když se hlavou z malého vápna trefil El Fardou Ben.

Druhý gól dali domácí po další akci tažené po levém křídle a opět se trefil Ben, který si tentokrát našel místo na zakončení před malým vápnem.

Naději dal Liberci tři minuty před poločasovou přestávkou Jan Matoušek, který si na hranici velkého vápna připravil střeleckou pozici a umístěnou ranou snížil na 1:2.

Jenže brzy po změně stran dal o sobě opět vědět Ben, který tentokrát nesobecky připravil ideální pozici pro Gajiče. Crvena Zvezda tak v 50. minutě opět vedla o dva góly.

Pak přišla velká chvíle Fataie, který se nadechl k velkému sólu a sebevědomě z velkého vápna tísněný třemi obránci propálil gólmana Nguyena. Pátý gól přidal po rohovém kopu Falcinelli.

Evropská liga, základní skupina, 2: zápas:

Crvena Zvezda Bělehrad - Slovan Liberec 5:1 (2:1)

Branky: 7. Ben Nabouhane, 22. Ben Nabouhane, 50. Gajić, 67. Katai, 70. Falcinelli – 41. Matoušek. ŽK: Sanogo (CZB). Rozhodčí: Verissimo – Campos, Nuno De Sá Martins (všichni Portugalsko).

FK Crvena Zvezda Bělehrad: Borjan – Gajić, N. Milunović, Degenek, Rodić (75. Gobeljić) – Nikolić, S. Sanogo – Katai (88. Vukanović), Ivanić (83. Gavrić), Ben Nabouhane (83. Petrović) – Falcinelli (88. Pankov).

FC Slovan Liberec:
Nguyen – Mikula, Chaluš, Mo. Tijani, Sadílek – Koscelník, Hromada (85. Šulc), Mara (90+1. Barac), Mosquera (90+1. Fukala) – Matoušek (75. Beran), Júsuf Hilál (75. Rabušic).

Zápas 2. kola skupinové fáze Evropské ligy CZ Bělehrad - Liberec jste mohli sledovat na Nova Sport 2 a Voyo.

New Orleans se zvedá, v noci vyhrálo na hřišti favorizovaného Utahu

Tým Tomáše Satoranského se v NBA začal zvedat. V posledních dvou zápasech porazil Washington a naposledy také Utah, který je na třetím místě Západní konference. Utkání skončilo 98:97 a Tomáš Satoranský odehrál necelých devět minut, během kterých zaznamenal jeden doskok a dvě asistence.