Hokej

Sněz ten bonbón z pisoáru! Mladíka stála šikana na škole místo v NHL

Sněz ten bonbón z pisoáru! Mladíka stála šikana na škole místo v NHL
Zdroj: Twitter

Hokejová Arizona se jen dva týdny po draftu rozhodla zbavit amerického obránce Mitchella Millera, kterého si vybrala ve čtvrtém kole jako 111. hráče v pořadí. Důvodem je minulost mladíka, který na střední škole šikanoval postiženého chlapce tmavé pleti.

Mitch Miller v poslední sezóně zaznamenal velmi pěkná čísla v USHL v dresu Tri-City Storm a řekl si o pozornost. Stále se ale řešila jeho minulost, kdy při studiích šikanoval svého spolužáka. 


Šlo o incidenty z února roku 2016, kdy tehdy čtrnáctiletý Mitchell se svými kamarády na toaletě donutili sníst sladkosti z pisoáru Isaiaha Meyera-Crotherse, černošského chlapce s vývojovou vadou.


„Věděli jsme o této události a neomlouváme toto chování. Chtěli jsme ale, aby Mitch vzal tento moment jako příležitost být lídrem v otázkách boje proti šikaně a rasismu,“ vydala prohlášení hokejová Arizona.


Jenže narazila. Ozvala se rodina postiženého chlapce a po několika článcích v médiích Coyotes otočili.


„Poznatky, které jsme získali, nás vedly k přehodnocení situace,“ vysvětlila Arizona. Důvodem změny postoje byl fakt, že Mitchell Miller nikdy neprojevil lítost za svůj čin. Nyní bude muset přesvědčit jiný tým v NHL, aby mu dal v budoucnu šanci.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Hokej

Důležité Události

Krátká zpráva

Třinec je v čele extraligy, Sparta padla v nájezdech

Hokejisté Třince dokázali v rámci 8. kola Tipsport extraligy porazit Vítkovice 4:1 a dostali se do čela tabulky. Druhé jsou jen o skóre Pardubice, které zvládly ve středečním zápase porazit Spartu v samostatných nájezdech 2:1.