MMA

PREVIEW: Bývalý šampion Silva chce důstojně ukončit UFC kariéru

PREVIEW: Bývalý šampion Silva chce důstojně ukončit UFC kariéru
UFC Fight Night: Hall vs. Silva Zdroj: TV Nova

Končí jedna velká éra. Pavouk totiž pravděpodobně nadobro zalézá do své skrýše. V den, kdy americké děti normálně chodí dům od domu a koledují, nám Anderson Silva ještě jednou zaklepe dveře a předvede své triky, kterými kdysi omámil celý svět.

HLAVNÍ TAHÁK
Anderson Silva vs. Uriah Hall (střední váha do 84 kg)

Dlouho předtím, než v UFC řádily dvě megahvězdy středního proudu Conor McGregor a Ronda Rousey, které způsobily mnohem větší celosvětový zájem o tento sport, byl na vrcholu jeden muž, jenž se nedal nijak napodobit. V jeho podání vypadalo bojování v kleci jako zábava a když byl na vrcholu, nikdo ho nedokázal porazit.

Anderson Silva ovládl střední váhu UFC v roce 2006 a až po sedmi letech byl sesazen ze svého trůnu. Jeho šampionská éra trvala neuvěřitelných 2 457 dní a za tu dobu nasbíral těžko dosažitelných 16 vítězství v řadě v této společnosti.

Brazilský fenomén si se svými soupeři hrál, ať už proti němu stál kdokoliv. Chvílemi to vypadalo, jako kdyby protivníka v kleci nebral vůbec vážně a vysmíval se mu, ale všechny dokázal předčít, až se začalo říkat, jestli se najde někdo, kdo ho pokoří, anebo ukončí kariéru na vrcholu jako šampion.

Zdroj: Profimedia

Jako každý ale začal stárnout a jeho reflexy už možná nebyly na takové úrovni jako dřív. V roce 2013 navíc při zápase podcenil Chrise Weidmana a hrubě za to zaplatil. Jeho aura vyhasla a už se nikdy nedokázal vrátit zpátky na vrchol. Nepomohla tomu ani série zranění či pozitivní test na doping. Anderson Silva vyhrál od svého pádu pouze jedno utkání, ale když se nepočítá zraněná noha, všichni soupeři s ním měli i tak problémy.

Nyní mu je 45 let, nebojoval od května loňského roku a chce důstojně zakončit svoji kariéru v UFC ještě jedním momentem na výslunní, ještě jedním hlavním zápasem večera. Schválně bylo napsáno v UFC, protože se nepřímo naznačuje, že by Silva mohl mít pár zápasů ještě mimo tuto organizaci, ale o tom se momentálně nijak konkrétně nemluví. Nikdo navíc neví, v jaké je kondici, jakou má formu, ale do důchodu UFC hodlá prý odejít stylově. Proti němu bude stát Uriah Hall.

Zdroj: Profimedia

K jejich utkání mělo původně dojít už před čtyřmi lety, ale kvůli Silvovým rozsáhlým zdravotním problémům na to nikdy nedošlo. To je symbolické, protože Hallovi se vždy předpovídala světlá budoucnost po úspěchu v reality show Ultimate Fighter, ale právě od roku 2016 začala tato naděje vyhasínat. Nyní má na svém kontě dvě výhry v řadě a je jasné, že pro Silvu není pouze krmením, aby měl Brazilec snadný odchod pryč.

Sám Silva říká o Hallovi, že je velmi dobrý v postoji a bez ohledu na výsledek se podle něj fanoušci budou určitě bavit.

Související obsah


DÁLE SI NENECHTE UJÍT
#15 Bryce Mitchell vs. Andre Fili (pérová váha do 66 kg)


Jako předkrm bylo připraveno atraktivní setkání, do kterého vstupuje neporažený prospekt Bryce Mitchell s jasným cílem kráčet směrem vzhůru. U něj neexistuje zápas, kdy by se nepokoušel o výjimečnou submisi jménem Twister, ale tentokrát proti němu bude stát třicetiletý Andre Filli, který už brzy bude mít na svém kontě třicet zápasů a stále mu chybí působivá série vítězství, aby se dostal do popředí nabité pérové váhy.

Související obsahSledujte UFC Fight Night: Silva vs. Hall dnes o půlnoci na Nova Sport 2 a Voyo.

Přehled zápasů, které budou vysílány (od hlavního zápasu k prvnímu):

Hlavní karta
Anderson Silva vs. Uriah Hall (střední váha do 84 kg)
Bryce Mitchell vs. Andre Fili (pérová váha do 66 kg)
Maurice Greene vs. Greg Hardy (těžká váha do 120 kg)
Kevin Holland vs. Charlie Ontiveros (střední váha do 84 kg)
Bobby Green vs. Thiago Moises (lehká váha do 66 kg)
 

Michal Petrgál, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události