Cyklistika

Jedenáctou etapu vyhrál nováček Gaudu. Cyklisté na startu protestovali

Velmi těžkou kopcovitou jedenáctou etapu letošní Vuelty vyhrál David Gaudu. V celkovém pořadí zůstal ve vedení Primož Roglič. Etapě předcházel protest, cyklistům se nelíbila změna pravidel, kterou u předchozí etapy udělali komisaři soutěže.

Ještě než cyklisté odstartovali do extrémně těžké jedenácté etapy, protestovali na startu a diskutovali s vedením závodu. Protest vedl Chris Froome ze stáje Ineos Grenadiers.


Cyklistům vadilo, že po skončení desáté etapy byla změněna pravidla o určování dojezdového času. Ten měl být shodný u všech cyklistů, dokud mezi skupinami nebude více než třívteřinový rozdíl. Jenže komisaři se rozhodli po skončení etapy změnit nutný rozestup na pouhou vteřinu, což zapříčinilo, že do té doby vedoucí Carapaz (tým Ineos Grenadiers) nabral třívteřinovou ztrátu na Rogliče, a Slovinec se tak dostal do celkového vedení.


V jedenácté etapě se cyklisté museli vypořádat s četnými stoupáními a nejlépe to zvládl Francouz David Gaudu. Ten etapu vyhrál při své premiérové účasti na Vueltě.


Roglič s Carapazem do cíle dorazili se stejným časem, takže rudý dres i nadále zůstává Slovinci Rogličovi.

Související obsah


Vuelta 11. etapa: Villaviciosa - Alto de la Farrapona:

1. David Gaudu (Fr.) 4:54:13
2. Marc Soler (Šp.) +0:04
3. Michael Storer (Aus.) +0:52
4. Mark Donovan (VB) +0:52
5. Martin Guillaume (Fr.) +0:55

Celkové pořadí:

1. Primož Roglič (Slovin.) 45:20:31
2. Richard Carapaz (Ekv.) stejný čas
3. Dan Martin (Irs.) +0:25
4. Hugh Carthy (VB) +0:58
5. Enric Mas (Šp.) +1:54
 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události