UFC

UFC výsledky a sestřihy: Silva prohrál. Konec kariéry zůstal otevřený

UFC Fight Night 181 je dobojované. Mitchell obhájil svou neporazitelnost, Hardy zmlátil Greena a Holland ukončil náhradníka za Machmuda Muradova. Galavečer finišoval "posledním" zápasem legendy Andersona Silvy.

Hlavní karta přinesla pět duelů. Podívejte se na jejich průběh, výsledky a nejlepší momenty.


Výsledky hlavní karty UFC Fight Night 181:


Uriah Hall
vs. Anderson Silva - KO. ve čtvrtém kole

Je to poslední zápas legendy Andersona Silvy, to byla otázka, která před duelem zajímala svět MMA.
 

Oba ranaři zápas začali velmi opatrně. První úder padl až ve druhé minutě, ale s ubíhajícími vteřinami se tempo stupňovalo. Silva (34-11-1NC) postupně našel svůj rytmus, tradičně rozhazoval ruce a ukázal, že i ve 45 letech dokáže zasadit pořádný úder. Naopak Hall (17-9) se v první pětiminutovce držel zpátky.
 

Podobný průběh mělo i druhé kolo. Rivalové drželi vzdálenost, Silva byl napohled aktivnější, ale oba trefili shodně 11 signifikantních úderů. O přestávce trenér Hallovi vyčinil, ať si přestane držet zbytečný respekt a začne útočit.


Hallova chvíle přišla v závěru třetího kola, kdy pravým hákem srazil Silvu na zem a zasypával ho údery. Bývalého šampiona od prohry zachránil gong oznamující konec kola. Hall na akci navázal ve čtvrtém kole. Silvu znovu poslal na zem a smršť úderů tentokrát zápas ukončila.
 

Zápas doprovázely silné emoce. Po ukončení legendy se Hall neubránil slzám, klekl si k soupeři a spolu si vyměnili slova plná respektu. Silva po porážce dostal prostor v pozápasovém rozhovoru. Konec kariéry nepotvrdil: „Pro nás je těžké skončit. Já tohle dělám celý život. Musím si sednout s týmem a uvidíme.“

Související obsah
Bryce Mitchell
vs. Andre Fili – na body

Mitchell (14-0), vyzbrojen dlouho chtěnými maskáčovými kraťasy, znovu využil svou největší zbraň. Zápas rychle přenesl na zem, kde soupeře kontroloval téměř celé první kolo. Ve druhé pětiminutovce se souboj vrátil na zem po třech minutách přestřelek v postoji. Mitchell znovu kontroloval situaci, ale soupeř všechny pokusy o submisi skvěle ubránil. Na nohou byl lepší Fili (21-8), ale skvělou prací na zemi a sérií takedownů Mitchell ubránil svou neporazitelnost.
 

VIDEO: Mitchell kontrolou na zemi ubránil neporazitelnost

Greg Hardy
vs. Maurice Greene – TKO. ve druhém kole

Do zápasu lépe vstoupil Hardy (7-2-1NC), který byl již v první minutě blízko ukončení, když soupeře poslal na zem a zasypával ho údery. Green (9-6) však dokázal těžké chvíle přežít a stejně tak celé první kolo. V úvodu druhé pětiminutovky se situace opakovala. Údery zasypávaný Greene se na zemi snažil o aktivitu, ale tentokrát rozhodčí zápas již ukončil.


VIDEO: Hardy soupeře na zemi nešetřil
Kevin Holland
vs. Charlie Ontiveros – vzdáním soupeře (poranění krku)

Původně měl v kleci stát Machmud Muradov, ale po pozitivním testu na koronavirus jej nahradil nováček Ontiveros (11-7). Zápas začal divokým ántré debutujícího zápasníka, který z otočky srazil soupeře na zem. Následně trefil kop na hlavu, a tak se Holland rozhodl přesunout boj na zem. Po chvílích kontroly se Ontiverosovi málem podařilo vstát, ale Američan si situaci pohlídal a soupeře znovu přišpendlil k zemi. Ontiveros si při strhu poranil krk a verbálně zápas vzdal. Holland (20-5) se dalším vítězstvím stal prvním UFC zápasníkem, který vyhrál čtyři zápasy v roce 2020.
 

VIDEO: Holland rozhodl už v prvním kole
Thiago Moisés vs. Bobby Green – na body

Green (27-11-1) v postoji čišel sebevědomím. S rukama u pasu vyzývavě, bez respektu stál před Moisesem (14-4) a podnikal boxerské výpady. Ačkoli soupeře trefoval, často inkasoval nazpět. Ve druhém kole vzal soupeře na zem, ale nečekaný krok se mu málem vymstil. Moises získal lepší pozici a podařilo se mu nasadit jeho oblíbenou páku na nohu. Po krátkém boji o život se dění v kleci znovu přesunulo do postoje. Po závěrečném gongu byl Green přesvědčen o svém vítězství, ale sudí těsný zápas rozhodli ve prospěch Moisese shodně 29-28.


VIDEO: Sestřih zápasu Moisés vs. GreenSouvisející obsahDalší galavečer UFC Fight Night 182 sledujte už příští víkend na Nova Sport 2 a Voyo.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události