Cyklistika

Jakobsen má za sebou rekonstrukci obličeje. Po děsivém pádu se těší zpět na kolo

Jakobsen má za sebou rekonstrukci obličeje. Po děsivém pádu se těší zpět na kolo

Nizozemský cyklista Fabio Jakobsen v srpnu utrpěl hororový pád při závodu Kolem Polska, po němž upadl do bezvědomí a musel podstoupit řadu operací. Nyní prodělal i plastiku obličeje, která proběhla úspěšně a Nizozemec už se těší, až opět usedne na své závodní kolo.

"Čtyři týdny po rekonstrukci horní a dolní čelisti přišel čas, aby šly stehy ven," napsal v pondělí večer na sociální sítě cyklista. Jakobsen utrpěl opravdu hororový pád, při němž přišel o všechny zuby až na jeden, a jelikož přišel i o značnou část obličejových kostí, podstoupil rekonstrukci obličeje pomocí vlastní pánevní kosti.


"Hojení jde dobře. Transplantovaná kost musí ještě zesílit během následujících čtyř měsíců. Další operace je naplánovaná na rok 2021," pokračoval Jakobsen.


"Za pár týdnů by měla být moje pánev zahojená a silná znovu jako dřív. Od té doby budu moci pomalu začít trénovat na kole!" zmínil na závěr, že pádem jeho kariéra rozhodně neskončila.


Související obsah


Jakobsen v srpnovém závodu Kolem Polska naboural v plné rychlosti do bariér, když ho v závěrečné rovince odstrčil Dylan Groenewegen. Jakobsen upadl do bezvědomí, vrtulník ho okamžitě převezl do nemocnice a tam bojoval o život. Po několika operacích se jeho stav zlepšil a nyní Nizozemec opět potěšil své fanoušky, když naznačil, že by se zanedlouho mohl ke svému milovanému sportu vrátit.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události