Hokej

Extraliga chce hrát už v sobotu, řeší se výjimka pro testování

Hokejová extraliga přišla s prvními detaily, kdy by se mohla opět rozeběhnout pozastavená sezona. Nakonec by to mělo být už tuto sobotu (7. listopadu). Hrát by se měla hned čtveřice utkání, což potvrdil i ředitel soutěže Josef Řezníček.

Podle informací by se mělo jednat o duely: Třinec - Brno, Litvínov - Plzeň, České Budějovice - Karlovy Vary a Sparta - Pardubice.


"Klubům jsme zaslali upravený rozpis, který respektuje všechny jejich požadavky. To znamená, že začátek je naplánovaný na sobotu 7. listopadu a čekáme na další dokumenty, které nás navedou na to, jakým způsobem zápasy za přísných hygienických podmínek zorganizovat,“ prozradil pro sport.cz Josef Řezníček. Další kolo se má hrát hned v pondělí.

Související obsah

Vedení extraligy také řeší, jak se vypořádat s přísným pravidlem, kdy musí mít hráči negativní test na covid-19 před každým zápasem. V nabitém ročníku se totiž počítá, že se bude hrát určitě třikrát týdně.

O možné výjimce chce předseda Národní sportovní agentury Milan Hnilička ještě jednat s hlavní hygieničkou Jarmilou Rážovou. Teoreticky je tak možné, že by na páteční a nedělní kola stačil test pouze jeden.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Hokej

Důležité Události