Pešánova premiéra byla úspěšná, Švédy načala Hronkova dělovka

Česká hokejová reprezentace nastoupila do prvního zápasu po pauze způsobené koronavirem. V úvodním duelu na Karjala Cupu dokázal výběr debutujícího trenéra Filipa Pešána porazit Švédsko.

V brance české reprezentace dostal přednost Patrik Bartošák, který se do národního týmu vrátil po roční odmlce. a nechyběla ani velká porce mladíků – například osmnáctiletí Šimon Kubíček a Jan Myšák.

Češi byli v první periodě výrazně aktivnější, už v úvodu likvidoval Rubin obrovskou šanci Koblížka. Ze sprchy střel se ale ujala až rána Filipa Hronka ze 17. minuty. Obránce Detroitu dostal v přesilovce nabito na vrchol kruhu a div, že svou ránou neprotrhl síť.

Vzápětí dostali Češi další výhodu a znovu udeřili, když Nestrašilova přihrávka prošla v volnému Hynkovi Zohornovi, který se zblízka nemýlil.

Ve 28. minutě přišel další zásah českého celku. Postaral se o něj 21letý bek Jakub Galvas, který si na středu najel na přihrávku Stránského a Rubin se natahoval marně. Asistenci si připsal i čerstvě draftovaný Myšák. Ke konci periody se mohla prosadit ještě letka Zohornových, ale švédský gólman se vytáhl.

Minutu a půl po začátku posledního dějství ale přišla komplikace. Wedin si zpracoval těžký puk a vybídl ke skórování Friberga, který zkazil Bartošákovi nulu. Národní tým ale předvedl koncentrovaný výkon a výběru Tre Kronor již skórovat nepovolil.

Česká republika – Švédsko 3:1 (2:0, 1:0, 0:1)

Branky: 17. Hronek (Nestrašil, H. Zohorna), 19. H. Zohorna (Nestrařil, Hronek), 27. Galvas (Stránský, Myšák) – 42. Friberg (Wedin, Wingerli). Vyloučení: 3:3. Využití: 2:0.

Sestava Česka: Bartošák (Hrachovina) – Jeřábek, Galvas, Mozík, Klok, Hronek, Moravčík, Kubíček – H. Zohorna, T. Zohorna (C), Nestrašil – Lenc, Roman, Ordoš – Koblížek, Špaček, Smejkal – Myšák, Červený, Stránský – Pytlík.

Sestava Švédska: Rubin (Ersson) – Nyberg, Sellgren, Hansson, Norlinder, Backström, Ollas Mattsson – Lindqvist, Nilsson, Dahlén – Zaar, L. Andersson, Bristedt – Berggren, Wingerli, Wedin – Friberg, Ölund, Sylvegard.

Ruská hodně omlazená sborná uspěla proti domácímu Finsku. Rosové o svém vítězství rozhodli hned v první třetině, kterou ovládli suverénně 3:0.

Finsko sice ve druhé části snížilo, ale ruský výběr dokázal následně odskočit až do čtyřbrankového vedení. Nakonec se radovali z vítězství 6.2 a díky skóre vedou tabulku Karjlala Cupu.

Rusko - Finsko 6:2 (3:0, 2:1, 1:1)
Branky: 2. Amirov, 12. Chusnutdinov (Čajka), 17. Safonov (Podkolzin, Afanasjev), 36. Čajka (Afanasjev), 39. Činachov (Safonov, Grošev), 53. Afanasjev (Muchamadullin, Čisťakov) - 23. Eronen (J. Peltola), 41. Sallinen (Kemiläinen).