Fotbal

Roman Berbr začal stahovat žaloby! Vyměnil také advokáta

Bývalý místopředseda fotbalové asociace Roman Berbr nezahálí ani ve vazbě, kde je kvůli podezření z korupce a začal stahovat žaloby podané na lidi, kteří v minulosti upozorňovali na jeho údajně nekalé praktiky. Navíc podle informací televize Nova vyměnil advokáta.

Do médií se mezitím dostaly další detaily z policejního spisu.
Už jsou to téměř tři týdny, kdy Roman Berbr kráčel po ulicích. Teď toho šíbr přezdívaný Náčelník či Lord Voldemort moc nenachodí.

Ve vazbě má Roman Berbr mírnější podmínky, než kdyby už byl pravomocně odsouzený. Častěji ho mohou navštěvovat blízcí, častěji může dostávat balíčky a také prý bydlí v hezčí cele.

"Například vybavení cel ve výkonu trestu je nábytkem který je převážně z kovu, tak ve vazbě jde většinou o nábytek ze dřeva. A je tedy estetičtější," sdělila tisková mluvčí vězeňské služby Petra Kučerová.

Víc než pohodlí v cele ale Berbr řeší korespondenci. Jeho kritikům totiž začaly chodit potěšující zprávy.

"Už je to jako oficiální. Už o tom i paní soudkyně rozhodla, že je to stažené," ulevilo se bývalému rozhodčímu Libor kovaříkovi.

Podle webu isport.cz stáhl Berbr žaloby na bývalé sudí Libora Kovaříka a Radka Kociána. Internacionál Ladislav Vízek zatím čeká marně.

"Dělá to asi nějak na etapy, nebo jestli mně nějak udržuje v napětí nebo co," ptá se fotbalový internacionál Ladislav Vízek.

Navíc vyměnil advokáta, který ho zastupoval po zatčení.

"Aktuálně již pana Berbra nezastupuji," prohlásil bývalý advokát Romana Berbra Filip Seifert.

Web Lidovky.cz popsal další detaily z policejního spisu. Podle nich Berbr například sliboval šéfům krajských svazů posun jejich rozhodčích do vyšších soutěží. A to výměnou za podporu při hlasování do vedení fotbalové asociace.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události