Hokej

I přes kontroverzní výroky bude chytat! Sestava na Finy odtajněna

I přes kontroverzní výroky bude chytat! Sestava na Finy odtajněna
Zdroj: Profimedia

Druhý zápas na Karjala Cupu čeká českou reprezentaci už v sobotu, kdy se postaví domácím Finům. A v sestavě národního týmu dojde hned k několika změnám. Jednou z nich bude i post brankáře.

Místo Patrika Bartošáka, který byl jedním ze základních kamenů českého vítězství proti Švédům, si stoupne mezi tři tyče Dominik Hrachovina. „Chceme dostat do hry co nejvíce hráčů. Bartošáka nahradí Hrachovina,“ sdělil novinářům na potréninkové tiskové konferenci asistent trenéra Jaroslav Špaček.


Nic na tom nemění ani kontroverzní vyjádření Hrachoviny ohledně koronaviru a jeho následné vulgarismy. „Každý jsme nějaký a každý má právo na svůj názor. Vyřešili jsme si to interně v kabině a tam to také zůstane. Za vulgarity se ale Dominik omluvil,“ vysvětlil situaci útočník Andrej Nestrašil.

Související obsah

Mimo sestavu se ocitne například nejvýše draftovaný Čech v letošní sezóně Jan Myšák. „Honza zůstane na Finy mimo. O pozici třináctého útočníka zatím jasno nemáme,“ prohlásil Špaček.


Speciální motivaci proti Finům bude mít střelec čtvrteční třetí branky Jakub Galvas, který právě ve finské lize působí. „Jasně, zápas proti klukům z týmu bude speciální. Pokud vyhrajeme, půjde se mi do kabiny samozřejmě lépe,“ usmíval se jednadvacetiletý obránce.

Zápas Česka s Finskem je na programu v sobotu od 16:30.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Hokej

Důležité Události