Hrachovina v reprezentačním debutu udržel nulu. Češi porazili Finy 2:0

Česká hokejová reprezentace na Karjala Cupu září. Po výhře nad Švédskem Češi porazili i domácí Finy a v neděli si to rozdají s Ruskem o celkové vítězství.

Do vedení šli Češi v 13. minutě. Andrej Nestrašil dostal nabito a ranou z první dokázal překonat brankáře Rajaniemiho. Na konci první třetiny se dostal v oslabení do brejku Jan Ordoš, ale jeho blafák skončil pouze na tyči.

Hned na začátku druhé dvacetiminutovky si Ordoš zopakoval únik na soupeřovu bránu a tentokrát se nemýlil. Rajaniemiho prostřelil, a Češi tak vedli již 2:0. Innala měl o pět minut později stejnou přlíežitost, ale v samostatném úniku Hrachovinu nepřekonal.

Ordoš se v polovině utkání dostal do svého třetího úniku na brankáře, ale tentokrát z něj vyšel vítězně Rajaniemi, a tak po druhé třetině Česko vedlo 2:0.

V třetí části byli Finové výrazně aktivnější. Čechy jasně přestříleli, ale Hrachovinu se jim zdolat nepodařilo. Kritický moment přečkali Češi po vyloučení Nestrašila a Lence, když hráli 18 sekund ve třech. Jelikož dvojnásobné oslabení i závěrečný tlak čeští reprezentanté ubránili, získali po výhře 2:0 další tři body do tabulky a jsou ve vedení. O celkovou výhru si to rozdají v neděli s Ruskem.

Hrdinou zápasu byl brankář Dominik Hrachovina, který v reprezentaci debutoval a dokázal udržet nulu. Během zápasu si připsal 24 úspěšných zákroků.