Hokej

Bitvu Ruska se Švédskem ovládli Rusové po samostatných nájezdech

Bitvu Ruska se Švédskem ovládli Rusové po samostatných nájezdech
Zdroj: Profimedia

Hokejový turnaj Karjala cup si na sobotu přichystal dva zápasy. Ještě před utkáním Česka s Finskem šly do akce reprezentace Švédska a Ruska. Na ledě kralovali především brankáři, první gól padl pět minut před koncem, ale Rusové dokázali srovnat a poté zvítězili na samostatné nájezdy.

Ruští mladíci si po úvodní přesvědčivé výhře 6:2 nad Finskem připsali další bodový zisk. Jejich zápas se Švédskem dlouho nenabídl gól. První dvě třetiny skončily bez branek a až v poslední pětiminutovce se začaly dít věci.


Reprezentanti Švédska Frödén s Wingerlim předvedli nádhernou kombinaci, po které se ocitl Anton Wedin v lehké pozici a odkrytou klec neminul. Rusko v závěru zariskovalo při hře bez brankáře a vyplatilo se jim to.


Vasilij Podkolzin přesným pasem vyzval Amirova ke skórování a devatenáctiletý útočník Ufy překonal Erssona, kterého dělilo 71 sekund od udržené nuly a výhry.


Pětiminutové prodloužení se hrálo ve formátu tří proti třem, ale ani jeden z týmů nechtěl prohrát, a tak se hrálo opatrně bez větších šancí. Tu největší Askarov vychytal, tudíž utkání dospělo až do nájezdů.


V nich si Švédové lámali zuby na Askarovovi. Jediný z pěti, kdo ho dokázal překonat byl Zaar. Za Rusko skórovali Amirov a Podkolzin, čímž vybojovali druhý bod pro svůj tým plný juniorů.

Související obsah

Karjala cup Švédsko - Rusko 1:2 po nájezdech
Branky: 56. Wedin (Wingerli, Frödén) - 59. Amirov (Podkolzin), rozh. nájezd Podkolzin

Nájezdy:
Švédsko - Hansson (zákrok), Dahlén (zákrok), Frödén (zákrok), Zaar (gól), Wedin (zákrok)
Rusko - Amirov (gól), Činachov (zákrok), Podkolzin (gól), Afanasjev (zákrok)

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Hokej

Důležité Události