šipky

Velšané porazili Anglii a slaví první triumf na World Cup of Darts

Velšané porazili Anglii a slaví první triumf na World Cup of Darts
Zdroj: TV Nova

Historický triumf slaví šipkaři z Walesu Gerwyn Price a Jonny Clayton. Ve finále turnaje World Cup of Darts porazili Anglii a získali první triumf pro svou zemi v historii.

V prvním semifinále se utkali Angličané s Belgií. Kim Huybrechts měl proti Michaelu Smithovi možnost zavřít, ale kýžený double netrefil a prohrál 3:4. Stejný průběh měl i duel Dimitriho van den Bergha s Robem Crossem. I tady mohl Belgičan vyhrát, ale byl to nakonec Cross, kdo získal sedmý rozhodující leg pro sebe.


Druhé semifinále mělo jasného favorita. Pro Němce byl velký úspěch už jen postup do semifinále a Wales jim v něm vystavil stopku. Price i Clayton své soupeře porazili 4:2, díky čemuž postoupili do finále.


To se hrálo již na tři vítězné zápasy, ale skončilo velmi rychle. Price smetl Smithe 4:1, Clayton porazil Crosse 4:2 a čtyřhra poté mohla znamenat již vítězství pro Wales, což se také stalo. Velšané využili výhody podání, všechny čtyři své servisy vyhráli, a mohli tak oslavit první triumf své země na World Cup of Darts.

Související obsah


Večerní program World cup of Darts:

Semifinále

Anglie - Belgie 2:0 (4:3, 4:3)

Wales - Německo 2:0 (4:2, 4:2)

Finále

Wales - Anglie 3:0 (4:1, 4:2, 4:3)

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu šipky

Důležité Události