MMA

Martínka čeká debut v ACA. Peníze jsou lepší než v UFC. Zmínil statisíce

Na domácí scéně dosáhl na vrchol, boj o smlouvu s UFC však prohrál a následné působení v PFL zhatil koronavirus. Po ročním čekání se česká jednička těžké váhy Michal „Blackbeard“ Martínek konečně dočkal. 26. listopadu ho čeká debut v ACA, který proběhne na galavečeru v Polsku. Angažmá si pochvaluje, je to nová výzva a finanční podmínky jsou lepší než v UFC.

"Dostal jsem zajímavější nabídku, než kdybych tehdy prošel kontenderem [Dana White’s Contender Series] a byl v UFC. Teď mám skoro o čtvrtku větší odměnu za zápas. Jsou finančně štědří a nešetří. Jsem spokojený,“ řekl Blackbeard (Černovous – pozn. redaktora) o podmínkách v ACA.

Kolik si v kleci přesně vydělá nemohl prozradit, ale nastínil přibližnou částku. "Statisíce českých korun. Je to klasické schéma. Mám základní odměnu a peníze za výhru. Těmi bonusy si můžu vydělat fakt pěkné peníze. Základní podmínky za účast mám lepší než třeba s Peštou, a to bez bonusů za výhru a ukončení před limitem.“

Zdroj: TN.cz


Peníze však nejsou jedinou motivací. Jeden z největších přínosů nového angažmá vidí v tom, že v době restrikcí a zákazů může kousek od domova změřit síly se světovými soupeři. "Na rovinu, v téhle době karantén a opatření tak je pro mě velice výhodné jet do Polska a zápasit se světovou top úrovní,“ pochválil Martínek zápasení blízko domova.


Smlouvu podepsal na začátku září a nyní přišel čas na premiérový zápas. Jednu z největších evropských organizací považuje za vhodné působiště k výraznějšímu vkročení na světovou scénu a zisku nových fanoušků.


"ACA je pro mě kariérní posun na mé cestě. Je to nová výzva, kterou jsem potřeboval, protože na československé scéně jsem v rámci našeho sportu dokázal všechno, co jsem mohl – jeden titul vyhraný, druhý obhájený. Bylo na místě se kariérně posunout dál,“ komentoval Martínek nové angažmá pro televizi Nova.Už 26. listopadu se na turnaji ACA 114 v Polsku postaví Danielu „Predátorovi“ Jamesovi (9-5-1). Američan sice poslední dva zápasy prohrál, ale Martínek (8-1) ho rozhodně nepodceňuje.
 

“On má dvě prohry, ale se dvěma dobrými soupeři. To vůbec není podstatné, podstatné je, jak si sedneme v zápase. Každý zápas má svůj odlišný příběh. O Jamesovi víme, že je pořádný dlouhán. Má ke dvěma metrům, 120 kg a má celkem dobrou fyzickou kondici na to, jak je robustní. Očekáváme zápas v tempu.“

Související obsahMartínek stál v kleci naposledy v listopadu 2019. Za uplynulý rok prodělal řadu zdravotních komplikací včetně onemocnění covid-19. Vše však překonal a za poslední měsíce se výrazně posunul. Přípravu komplikovaly bezpečnostní opatření, ale český ranař vždy našel způsob, jak odmakat to svoje, ať už venku nebo v doma zřízené tělocvičně.


"Věděl jsem, že zápasit budu, a tak jsem si nemohl dovolit být jen doma. Udělal jsem si kardio zónu a cvičil jsem doma. Podmínky byly omezené, ale vždy jsem si poradil,“ nastínil tréninkové prostředí. Pokud to situace dovolila, v gymu se připravoval se jmény jako Jiří Procházka, Karlos Vémola, Miloš Petrášek či s legendárním wrestlerem Danem Karabinem a spoustou dalších.

Zbývá pár týdnů do nové kapitoly jeho kariéry. Byť ACA považuje za skvělý směr své cesty, na sen mnoha zápasníků nezanevřel.


"Samozřejmě mít možnost zápasit v UFC je sen každého bojovníka, co to myslí vážně. Chtěl bych si zazápasit v UFC, neříkám nic. Ale nemám si na co stěžovat a jsem spokojený tam, kde jsem,“ vysvětlila 63. těžká váha světového žebříčku.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Boston srovnal sérii s Miami na 2:2, řádil Tatum

V semifinále play-off NBA došlo v noci k vyrovnání stavu série mezi Bostonem a Miami. Celtics doma ve čtvrtém duelu porazili Heat o propastných 20 bodů a je jasné, že fanoušci uvidí nejméně šest zápasů. Výhru celku z Massachusetts řídil Jayson Tatum se 31 body. Boston dal základy výhře 102:82 již v první čtvrtině, kdy vyhrál o 18 bodů.