Motorsport

Rekonstrukci nechce financovat ani kraj. MotoGP v Brně je v ohrožení

Se závody MotoGP na brněnském okruhu to v příštím roce vypadá hodně bledě. Po městu nechce dát peníze na rekonstrukci dráhy ani Jihomoravský kraj a vypadá to, že pokud nepomůže stát, v Brně se nepojede.

Rekonstrukce Masarykova okruhu má vyjít na 100 milionů korun. To je spousta peněz, ale také nutnost.


"Ne všichni to říkají, já si osobně myslím že jo, ten asfalt se měnil v roce 2005 a opravdu je hodně hrbolatý a dost klouže," popsal brněnský okruh jediný Čech ze seriálu MotoGP Filip Salač.
 

Podle smlouvy by rekonstrukci mělo platit město a kraj. Jenže ani jeden nechce dát takto velké peníze. V tomto případě nemůže pomoct ani Národní sportovní agentura.


"Spolek, který pořádá VC motocyklů není provozovatelem ani vlastníkem, tudíž nemůže žádat Národní sportovní agenturu o dotaci na rekonstrukci závodní plochy," vysvětlil zrádnost situace tiskový mluvčí NSA Jakub Večerka.
 

Zbývá už snad jen pomoc ministerstva pro místní rozvoj, což ale také příliš reálně nevypadá. "Určitě mě to mrzí a byl bych strašně rád, kdyby se ta situace vyřešila," smutní Filip Salač.

Související obsah


 

Pokud se má v Brně závodit, rekonstrukce musí začít nejpozději na jaře. Zatím to ale vypadá, že se Velká cena v moravské metropoli nepojede.

Vojtěch Tichava, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události