Další sporty

Biatlonistům začaly testovací závody. Čechům se ve Švédsku dařilo!

Biatlonistům začaly testovací závody. Čechům se ve Švédsku dařilo!
Zdroj: Profimedia

Ve švédském Idre začala sezóna nejen českým biatlonistům. Na start úvodního testovací sprintu se jich postavilo hned sedm. Ondřej Moravec díky bezchybné střelbě dojel na třetím místě. Překvapil junior Tomáš Mikyska, který obsadil páté místo.

Moravcovi se podařily na výbornou obě položky. Zastřílel ve slušném tempu a po stojce byl druhý. V závěrečném kole ale neudržel náskok šesti sekund a před nejzkušenějšího Čecha se dostal Jesper Nelin.


„Byly tu dny, kdy na střelnici hodně foukalo, ale dneska byl vítr stabilní. Chtěl jsem si proto střelbu pohlídat. Myslím, že běžecky to nebylo kdovíjaké, ani tragické. Beru to tak, že v mém případě je třeba stavět závody na dobré střelbě,“ zhodnotil závod pro Český biatlon Moravec.

Související obsah


Bezchybnou střelbou se prezentoval také teprve dvacetiletý junior Tomáš Mikyska. Nakonec dorazil do cíle jako pátý. A kdyby na ležce nestrávil dlouhých 41,3 sekundy, mohl být ještě o místo výš. „Popravdě jsem ani nečekal, že z toho bude tak dobrý výsledek. Takže jsem určitě spokojený. Jelo se mi skvěle. Počasí nebylo nic moc, od rána pršelo a byly tu asi čtyři stupně. Možná jsem měl štěstí, že jsem startoval tak brzo. Bimbo (Michal Krčmář, pozn. aut.) třeba říkal, že už měl trať hodně rozbitou. Soustředil jsem se na to, abych dal dvě nuly, a to se povedlo. Jen škoda, že jsem při ležce vyhodil náboj. Mohlo to být ještě lepší,“ okomentoval sprint Mikyska.

Související obsah


Slova chvály pěl pro Mikysku i Moravec. „Tomča zajel hodně slušný závod. Své možnosti ukázal už na letním šampionátu, kde jezdil podobně jako my. Z prvních závodů sezóny samozřejmě nemůžeme dělat závěry, ale zaslouží si pochvalu za to, jak se s tím popral,“ doplnil Moravec.


S konečným umístěním může být relativně spokojený i Michal Krčmář, kterému vůbec nevyšel začátek závodu. Na ležce udělal dvě chyby a spadl při odjezdu. Stojku zvládl čistě za 23 sekund a nakonec si dojel pro sedmé místo.

Související obsah


Do desítky se jen těsně nedostal bezchybný střelec Vítezslav Hornig, jenž dojel jedenáctý. Na 17. a 19. příčce dojeli Jakub Štvrtecký a Adam Václavík. Oba museli na čtyři trestná kola. Nejrychlejší střelbu v celém závodě zapsal Milan Žemlička, který ukončil závod na 21. místě. Čistou stojku zvládl za neskutečných 19,4 sekundy.
 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události