Do Velké ceny Valencie vystartuje z prvního místa Morbidelli! Mir propadl

Kvalifikace na předposlední velkou cenu motocyklového kalendáře je u konce. V nejsilnější kubatuře byl nejrychlejší Franco Morbidelli na Yamaze. Aktuální lídr mistrovství světa Joan Mir se nevešel do první desítky.

Morbidellimu jel stroj naprosto na výbornou. V sedmém kole si zajel čas 1:30,191 a pátý jezdec průběžného pořadí už před sebe nikoho nedostal. Druhý dojel Australan jezdící na Ducati Jack Miller, který ztratil 0,096. Třetí pak se ztrátou 0,222 Japonec Takaaki Nakagami na Hondě. Vedoucí jezdec Joan Mir vyjede až z dvanácté pozice!

V kategorii Moto2 si první pole position v kariéře vyjel Stefano Manzi. Za ním pak Hector Garzo a Marco Bezzecchi. Lídr průběžného pořadí Enea Bastianini vyjede stejně jako Mir až z dvanáctého místa.

V Moto3 neuvidíme v hlavním závodě Filipa Salače, který si v pátečním tréninku poradil hrudník. Tuto kategorii naprosto opanovaly motocykly značky KTM. Ty obsadily první tři místa. Nejrychlejší čas zaznamenal Darryn Binder, druhým byl Kaito Toba a třetím Raul Fernandez. První závodník aktuálního pořadí Albert Arenas vystartuje ze šesté příčky.

Přímé přenosy závodů z Velké ceny Valencie můžete sledovat v neděli od 10:45 na Nova Sport 1 a Voyo!