Fotbal

Kuriózní večer legendy Ramose. Rekord oslavil pořádným trapasem!

Kuriózní večer legendy Ramose. Rekord oslavil pořádným trapasem!
Zdroj: Profimedia

Španělský reprezentační kapitán Sergio Ramos dokázal zbořit evropský milník v počtu odehraných reprezentačních zápasů. Svůj slavný večer ale, lidově řečeno, zazdil – neproměnil totiž hned dvě penalty.

Inu, ne každý rekord se dočká náležité oslavy. Někdo při svém jubilejním či významném zápase vstřelí gól a někdo hned dvě takové nabídky s díky odmítne.

Ramos v zápase Španělska na půdě Švýcarska odehrál 177. reprezentační duel a pokořil tak dosavadního držitele rekordu – italského fantoma mezi tyčemi Gianluigiho Buffona. 

Světový rekord drží prozatím egyptský záložník Ahmed Hassan, který svou vlast reprezentoval ve 184 případech. Ramosovi tak chybí jen sedm zápasů k tomu, aby jej vyrovnal.

Pokud se tak stane, tak se ale bude zdráhat postavit si v jubilejním klání míč na penaltový puntík...

Související obsah

Švýcarští fotbalisté byli po půli o branku šťastnější, ale hned v 57. minutě dostal Ramos k dispozici penaltu. Tu poslal sice k tyči, ale ne moc razantně, takže ji brankář Sommer v pohodě vyrazil.

V 80. minutě se situace opakovala a s ještě horším vyzněním. Tentokrát Ramos míč ledabylým kopem brankáři vpodstatě odevzdal.

Španělům se nakonec povedlo v poslední chvíli vyrovnat zásluhou Morena a udrželi si tak naději na postup do semifinále play-off Ligy národů. To budou muset vybojovat v přímém souboji s Německem.

Mimochodem, v jeho brance stanul při sobotním triumfu nad Ukrajinou Manuel Neuer, který se 95. startem v národním celku stal rekordmanem mezi německými gólmany.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události