šipky

Gawlasovi soupeři na Grand Slamu: Čaroděj Whitlock či skotská legenda

Gawlasovi soupeři na Grand Slamu: Čaroděj Whitlock či skotská legenda
Zdroj: PDC Media

Již v pondělí 16. listopadu začíná šipkařský Grand Slam of Darts. Účastnit se jej bude i juniorský vicemistr světa Adam Gawlas, který dostal do své skupiny pořádná esa!

Světová devítka Gary Anderson, australský fenomén Simon Whitlock a Angličan Ryan Searle. To je trojice, se kterou se bude potýkat teprve osmnáctiletý český šipkařský talent.

V pondělí Gawlas zahájí turnaj měřením se světovou devítkou. Létající Skot sahal letos po zisku hned dvou trofejí. V Premier League padl v úžasné semifinálové bitvě s pozdějíším šampionem Glenem Durrantem a na World Matchplay až ve finále podlehl Dmitrimu van den Berghovi.

Související obsah

V úterý čekají mladíka z Návsí dvě klání. Utká se s aktuálním hráčem číslo 41 Ryanem Searlem, který se na Grand Slamu ukazuje podruhé. 33letý Angličan s přezdívkou "Heavy Metal" bude také kvalitní prověrkou Gawlasových sil.

Pouť skupinou B uzavře se světovou dvacítkou Whitlockem, který předvedl parádní jízdu na Grand Prix, kde vyřadil světovou jedničku Michaela van Gerwena neskutečně dominantním způsobem. 

Zdroj: Profimedia

Na první televizní triumf od března bude útočit holandský šipkař Michael van Gerwen, který letos neprožívá úplně nejpovedenější ročník. Ve skupině má Joe Cullena, Gabriela Clemense a Adama Hunta.

Úřadující světový šampion Peter Wright bude čelit překvapení World Grand Prix Dirku van Duijvenbodemu, Ian Whitovi a afickému válečníkovi Devonu Petersenovi.

Související obsah

 

Poslední dva ročníky ovládl Gerwyn Price, který je v dobré kondici a bude chtít zkompletovat hattrick. Před nedávnem spolu s Jonnym Claytonem ovládl World Cup of Darts a triumfoval i na Grand Prix. 

Ve skupině dojde na pikantní souboj s jeho reprezentačním parťákem. Narazí i na jednu ze dvou ženských zástupkyň – Mikuru Suzukiovou. Tou druhou je Lisa Ashtonová, jejíž skupině bude dominovat Michael Smith.

Zápasy Grand Slam of Darts a zápasy Adama Gawlase vysíláme od pondělí živě na Nova Sport 2 a Voyo.

Související obsah

Program zápasů Adama Gawlase:

16. 11. vs. Gary Anderson

17. 11. vs. Ryan Searle

17. 11. vs. Simon Whitlock

Rozpis skupin turnaje Grand Slam of Darts:

Skupina A:

Michael van Gerwen

Joe Cullen

Gabriel Clemens

Adam Hunt

Skupina B:

Gary Anderson

Simon Whitlock

Ryan Searle

Adam Gawlas

Skupina C:

Michael Smith

Krzysztof Ratajski

Jose De Sousa

Lisa Ashtonová

Skupina D:

Rob Cross

Dave Chisnall

Luke Humphries

Justin Pipe

Skupina E:

Peter Wright

Ian White

Devon Petersen

Dirk van Duijvenbode

Skupina F:

James Wade

Glen Durrant

Jermaine Wattimena

Damon Heta

Skupina G:

Gerwyn Price

Jonny Clayton

Ryan Joyce

Mikuru Suzukiová

Skupina H:

Nathan Aspinall

Dimitri van den Bergh

Ricky Evans

Wayne Warren

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události