Fotbal

Postup nároďáku U21 záleží na ostatních. Rozhodují čtyři zápasy

Postup nároďáku U21 záleží na ostatních. Rozhodují čtyři zápasy
Zdroj: Profimedia

Lvíčata mají kvalifikační boje na Mistrovství Evropy již za sebou. Ve skupině drží první pozici, ale postup zatím v kapse nemají. Osud českého výběru záleží na výsledku následujících čtyř zápasů. Podívejte se na podmínky pro postup nároďáku U21 na EURO 2021.

Čeští fotbalisté porazili v posledním zápase Řeky 2:0 a obsadili první příčku ve čtvrté skupině. O osudu českého výběru rozhodnou výsledky posledních zápasů.Postup z 1. místa

Ve skupině jim na paty šlape výběr Skotska, který na Lvíčata ztrácí tři body. V úterý ho čeká boj se zmíněným Řeckem a pokud vyhrají, srovnají bodový náskok. V takovém případě rozhodne vzájemné skóre, které by na EURO poslalo tým z ostrovů. Češi tak doufají v prohru či remízu Skotů.

Související obsah
Postup z 2. místa

Kromě jasně postupujících týmů z první pozice, se mistrovství zúčastní také pět týmů z druhých pozic. Z devíti skupin se vyberou celky s nejvyšším bodovým skórem, do kterého se nepočítají výsledky zápasů s posledními týmy tabulky, neboť osm skupin má o člena více. Pokud Skotsko porazí Řeky, český výběr v tabulce sestoupí a bude soupeřit se čtyřmi týmy.


Česká reprezentace by do bojů šla s 15 body a skórem 8:4 (po odečtení 6 bodů a 12 gólů za zápasy se San Marinem). Její pozici už jistě nemohou ohrozit týmy Polska, Severní Makedonie a Rakouska. K postupu tak Lvíčatům stačí překonat jedno mužstvo.
 

Čeští fotbalisté potřebují, aby jeden ze čtyř zápasů dopadl v jejich prospěch:

Skupina D - Řecko vs. Skotsko – prohra, remíza Skotska

Skupina H - Rumunsko vs. Dánsko – prohra, remíza Rumunska

Skupina I – Bosna a Hercegovina vs. Belgie – prohra, remíza Belgie

Skupina A - Itálie vs. Švédsko – prohra, remíza Švédska

 

První tři zápasy se odehrají již v úterý 17.listopadu a Itálie vyzve Švédsko ve středu 18. listopadu.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události