Tenis

Tsitsipas přežil mečbol! O postup do semifinále se utká s Nadalem

Tsitsipas přežil mečbol! O postup do semifinále se utká s Nadalem
Zdroj: Profimedia

Řecký tenista Stefanos Tsitsipas nadále drží šanci na postup do semifinále Turnaje mistrů. V úterním večerním zápase po velkém boji přetlačil Andreje Rubljova ve třech setech. V zápase odvrátil dokonce mečbol! O přímý postup se tak utká s Rafaelem Nadalem.

Tsitsipas na letošním ročníku pro nejlepší tenisty letošního roku obhajuje velkou porci bodů. Však také minulý rok při svém debutu celý podnik opanoval. Nyní byl ale blízko druhé porážce.

První zápas nezvládl, když padl s Dominicem Thiemem. Tentokrát s Rubljovem musel odvracet mečbol. Druhé klání přitom začal na výbornou. První set získal naprosto s přehledem, když zvítězil za 19 minut v poměru 6:1.

Související obsah

Ve druhé sadě to vypadlo, že zápas ukončí, ale nevyužil ani jeden ze sedmi brejkbolů a Rubljov vyhrál 6:4. Přišla tak na řadu třetí a rozhodující sada. V ní dvaadvacetiletý Řek vedl 5:2, ale náskok neudržel.

Ruský nováček Rubljov otočil na 6:5 a byl míček od vítězství. Jenže při svém servisu se dopustil dvojchyby, která byla jeho jedinou v zápase, a nakonec padl. Pohřbil tím tak svoje šance na postup mezi nejlepší čtyřku. Naopak Tsitsipase čeká přímý souboj s Nadalem.

Související obsah

"Byl to neuvěřitelný zápas z obou stran, vyprodukovali jsme výborný tenis," zhodnotil zápas vítěz duelu."Na konci to pro mě byla úleva, že se veškeré úsilí vyplatilo. Jsem moc rád, že jsem prokázal odhodlání a nevzdal jsem se, i když už jsem čelil mečbolu. Měl jsem štěstí a nakonec jsem předvedl několik skvělých úderů," dodal Tsitsipas.

"Mít možnost hrát tyhle zápasy ve vysoké intenzitě proti skvělým soupeřům mi dává možnost se neustále učit a růst. Zápas mě naučil i něco nového. I když jsem vyhrál, tak mám co zlepšovat. Jsem si jistý, že tímto nastavením mysli a ochotou věnovat čím dál více úsilí tomu, co dělám, se nakonec vyplatí," uzavřek mladý Řek.

Související obsah

Poslední zápasy skupiny B jsou na programu ve čtvrtek. Od 15 hodin nastoupí Thiem proti Rubljovi a od 21 Nadal proti Tsitsipasovi.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události