šipky

Andersona neřeším, jsem spokojený, jak jsem hrál, ohlíží se Gawlas

Andersona neřeším, jsem spokojený, jak jsem hrál, ohlíží se Gawlas
Zdroj: PDC Media

Ze skupiny na Grand Slam of Darts nepostoupil. Přesto je její první český zástupce Adam Gawlas se svými výkony spokojený. Osmnáctiletý borec se rozpovídal o celém turnaji, favoritech, vyjádření Andersona a také o budoucnosti speciálně pro web Nova Sport.

Gawlas nastoupil proti trojici nadupaných hráčů. Soupeři mu byli Gary Anderson, Ryan Searle a Simon Whitlock. I když rodák z Třince neuspěl ani v jednom zápase, přesto dal o sobě světu hodně vědět.

"Myslím, že se nemám za co stydět. Ukázal jsem, že umím hrát šipky i na pódiu. I když tam je člověk přeci jenom pod větším tlakem. Trošku mě ztrestaly doubly, ale mám na čem stavět," je si vědom Gawlas.

Související obsah

V prvním zápase ho čekal jeho, dnes už bývalý vzor, Gary Anderson. "S Garym to bylo takové oťukávání. Bylo tam hodně doublů, které jsem neproměnil," ví mladý Čech.

Anderson nařknul po zápase Gawlase z toho že se ho schválně snažil rozrušit. "Změnil jsem svůj vzor. Gary už jím určitě není. Představoval jsem si to s ním jinak. Celou dobu byl otrávený. Dřív bral šipky více vážně, než je bere teď. Po zápase jsme už neprohodili ani slovo. Potkali jsme se jen na hale, ale ani jsme se v podstatě nepozdravili," mrzelo Gawlase.

Související obsah

Jak sám říká, podobné řeči, které "Létající Skot" prohlásil, ho nerozhází. "Jsem vůči takovým věcem dost odolný. Moc to neřeším a hodil jsem to za hlavu. Brečet kvůli tomu nebudu, smát se taky ne. Myslím, že to Gary zbytečně řešil."

Gawlas pro něj má jednoduchý vzkaz. "Jestli bude ještě hrát, tak nejlepší odpověď bude ta, že ho porazím. Ale jeho kariéra se chýlí ke konci," prohlašuje hrdý obyvatel Návsí.

 

Související obsah

Zápas s Searlem a Whitlockem měl jednoho společného jmenovatele. Gawlas byl vždy jednu šipku od vítězství. "Určitě mě to do budoucna neovlivní. Příště až budu mít šipku na vítězství, tak ji trefím," říká odhodlaně.

Jak sám říká, Searle byl největší sympaťák ze všech tří soupeřů. "Seděl mi nejvíc. Po zápase mi říkal, že se určitě ještě potkáme, že za chvilku budu mezi nimi," rozplýval se Gawlas.

Zdroj: PDC Media

"Jen mě mrzí, že trefil poslední double 20. Taky ho mohl minout a dát mi šanci ještě na tři šipky. Mohl zkusit, jestli to moje hlava ustojí," smál se.

Po vzájemném zápase k českému talentu promluvil také Whitlock. Příliš toho ale nebylo. "Řekl mi, že jsem měl vyhrát. To je vše. Z mé strany to byla škoda, ale on se v průběhu neskutečně probudil. Vždyť hodil asi osmkrát 180," připomíná.

Související obsah

Gawlas nečerpal jen z toho, co má natrénováno ze své domoviny, ale také hodnotným tréninkem s dalšími hvězdami. "Trénoval jsem s Devonem Petersenem na jednom terči. Před zápasy jsem pak trénoval s Jamesem Wadem. Oba mi dali obrovské množství zkušeností. Wade mi předal i další cenné rady. Říkal, že potřebuju více zkušeností a nemám řešit průběh zápasu, ale pouze výhru, nebo prohru," prozradil hráč, který se věnuje aktivně šipkám dva roky.

"Když jsem s klukama zavřel nějaké vysoké číslo, pochválili mě. Když vás poplácají a pochválí, hodně to potěší a povzbudí," dodal Gawlas.

A kdo je podle něj největším favoritem Grand Slam of Darts? "Favorizuji Dimitri van den Bergha, ale ohromně se vrátil do formy Michael van Gerwen, ale pokud někomu turnaj opravdu sedne, může vyhrát prakticky kdokoliv. Osobně bych to ale nejvíce přál Devonu Petersenovi," odhalil své favority.

"Jsem za celý turnaj opravdu rád. Ohromně mi pomáhala podpora, kterou jsem měl v podstatě z celé republiky. A já bych všem lidem chtěl poděkovat. Bylo to až neskutečné, kolik chodilo různých zpráv a přání," usmíval se Gawlas.

Související obsah

Toho teď čeká náročné období, které není spojené jen se šipkami. "Čeká mě maturita. Takže pokud si tohle čte někdo ze zadavatelů testů, mohlo by to být třeba o padesát procent jednodušší. Za odměnu přinesu čokoládu," prohlásil se smíchem.

"Ne, vážně. Čeká mě Q School, která je pro mě ohromně důležitá. Bude to moje největší zkouška šipkařského umu. Můžu si vybojovat kartu, můžu v podstatě objíždět všechny turnaje PDC, hrát na televizních turnajích a měřit se s nejlepšími hráči. Člověku to dává neuvěřitelné možnosti," prozradil své plány a touhy Gawlas.

Zdroj: PDC Media

Ten aktuálně hraje také online mistrovství Česka a Slovenska, kde se mu daří a postoupil už mezi 32 nejlepších hráčů. "Při posledním zápase to bylo poměrně vtipné. Za mnou hrál kulečník Devon Petersen s Johnym Claytonem a vedle ping-pong Joe Cullen a jeden z manažerů van Gerwena. Oni tam křičeli a já si házel," uzavřel povídání Gawlas.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události