NBA

Pátý Čech v NBA! Krejčí jde do klubu, který si vybral i Satoranského

Dvacetiletý český talent zaujal v zámoří! Rozehrávač Vít Krejčí byl vybraný Washingtonem, pro který byl rodák z jihu Čech druhou volbou (37. celkově). Krejčí je tak teprve pátým tuzemským hráčem, který uspěl ve výběru do nejlepší basketbalové soutěže světa.

V hlavním městě mají s českými rozehrávači dobrou zkušenost. V roce 2012 si z 32. místa vybrali Tomáše Satoranského, který se poté propracoval do kádru, kde dokonce v roce 2019 zaznamenal historicky první český triple double.

Krejčí ale hned po draftu změnil působiště – jeho práva získala Oklahoma, která měla o služby českého talenta velký zájem.

Hráč působící ve španělské Zaragoze, který je nyní kvůli zranění mimo hru, je již třetím Čechem, jenž byl vybrán do organizace Wizards. Kromě něj a Satoranského byl v roce 2011 draftován ze šesté pozice Jan Veselý. 

Nejlepší basketbalovou soutěž světa okusili ještě Jiří Zídek mladší, který v roce 1995 zamířil do Charlotte a Jiří Welsch, který v roce 2002 z patnáctého místa zamířil do Philadelphie.

Související obsah

Jedničkou byl vybrán Anthony Edwards z celku Georgia Buldogs v NCAA. Devatenáctileté křídlo si vybrala Minnesota. Hned po něm přišel na řadu pivot James Wiseman, kterého získalo Golden State.

Ze třetího místa zamířil do Charlotte Lamelo Ball. Další mladý Američan, který ale působil v australské lize. 

Parádnímu úspěchu českého basketbalisty a draftu do NBA se věnovala reportáž Snídaně s Novou:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události