UFC

Dvě sestry v jedné kleci! Blíží se další milník UFC historie

Dvě sestry v jedné kleci! Blíží se další milník UFC historie
Sestry Ševčenkovy | Zdroj: Instagram / Valentina Ševčenková

Valentina a Antonina Ševčenkovy se v neděli 22. listopadu na UFC 255 zapíší do historie organizace jako první sestry, co zápasily na stejném galavečeru.

Roky spolu trénují, společně podstupují přípravné kempy a při zápasech jedna druhou navzájem podporují z rohu. Nyní však budou obě zápasit na stejném turnaji.
Na UFC 255: Figueiredo vs. Perez bude Valentina (19-3) počtvrté obhajovat titul šampionky muší váhy s Jennifer Maiaovou. (18-6-1). Její starší sestra se v kleci představí o pár hodin dříve na úvodní kartě Prelims, kdy rovněž v kategorii do 57 kg vyzve Arianu Lipski (13-5).

Sestry Ševčenkovy obdobnou zkušenost už mají. Během kariéry v thajském boxu, společně startovaly na řadě turnajů, ale v UFC to zažíjí poprvé. V mužských kategoriích již k takovému případu došlo, například bratři Dan a Jim Millerovi spolu startovali na UFC 124.


“Obě se musíme soustředit na náš vlastní zápas. Je to vzrušující věc, být první sestry které zápasí na stejném turnaji, ale zároveň nesmíme podlehnout emocím,“ řekla Valentina na tiskové konferenci.

Související obsahAčkoli se navzájem stále snaží maximálně podpořit, v předzápasovém týdnu se bude každá soustředit primárně na vlastní přípravu. “Ona je jediná, kdo ji může zajistit vítězství a já jsem jediná, na kom záleží mé vítězství,“ shrnula Ševčenková nadcházející duely.
 

V UFC společně působí již dva roky. Valentina do organizace vstoupila v roce 2015 a sestra ji v roce 2018 následovala. Antonina (8-2) v UFC absolvovala čtyři zápasy s bilancí 2-2. Jedno z cenných vítězství si připsala proti české střele Lucii Pudilové, kterou uškrtila ve druhém kole.


Hlavní karta UFC 255:

Deiveson Figueiredo vs. Alex Perez – o titul muší váhy

Valentina Ševčenková vs. Jennifer Maia – o titul muší váhy

Mike Perry vs. Tim Means – velterová váha

Katlyn Chookagianová vs. Cynthia Calvillová – muší váha

Maurício Rua vs. Paul Craig – polotěžká váha

Hlavní kartu UFC 255: Figueiredo vs. Perez sledujte v neděli 22. listopadu živě od 4:00 na Nova Sport 2 a Voyo.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu UFC

Důležité Události