UFC

Stříhal vlasy a připravoval sushi! Nyní obhajuje titul UFC šampiona

Cesta k profesionální kariéře zápasníka je trnitá. Pohádkovým výplatám a splnění snu předchází nejrůznější práce, kterými si začínající i již zaběhlí fighteři musí vydělávat na přípravu a živobytí. Své o tom ví šampion Deiveson Figueiredo, kterého v neděli 22. listopadu čeká první obhajoba titulu.

Během kariéry zápasníka a před tím něž usedl na trůn muší váhy, v rodné Brazílií vyzkoušel nejrůznější profese. „Jsem z chudé rodiny, neměl jsem peníze, ale vždy jsem pracoval na svém snu,“ vyprávěl Figueiredo (19-1) v rozhovoru pro ESPN.Figueiredo v minulosti pracoval jako taxikář, zedník, ochranka, rybář na otevřeném oceánu, kadeřník a dokonce připravoval sushi.

Každý den chodil dva kilometry na kurz přípravy sushi a posléze začal pracovat v podniku blízko tělocvičny. „Jeden z jeho kolegů v tělocvičně měl sushi restauraci. Věděl, že Deiveson neměl žádné peníze, a tak mu nabídl práci. Začal v tom být tak dobrý, že mu majitel dal pozici šéfa, ale odmítl a vrátil se rodné vesnice,“ vyprávěl Wallid Ismail.


Poté se mu naskytla další příležitost. Téměř dva roky stříhal a barvil vlasy. „V jednom salonu dělal ochranku, byl šikovný, a tak se začal učit, jak stříhat vlasy, aby vydělal víc peněz,“ vyprávěl jeho cestu manažer a také pronesl: „Tohle je poprvé v historii, kdy se kadeřník stal UFC šampionem.“Dokonce si sám dělal své charakteristické účesy. "Učesal se, ostříhal se a nabrvalil si pruh. Teď už má dost peněz a nechává to dělat ostatní," vysvětlil manažer.


Související obsah

Nyní už předchozí práce nedělá a soustředí se na MMA kariéru. Za vydělané peníze si koupil pozemek, kde chová buvoly. Až pověsí rukavice na hřebík, chce se věnovat farmaření a chytaní ryb.


Před odpočinkem 32letého zápasníka však čeká ještě řada zápasů. Ten první už v neděli 22. listopadu, kdy se na UFC 255 postaví Alexu Perezovi (24-5).

Zdroj: Nova Sport

Sledujte bitvu bývalého kadeřníka a hlavní kartu UFC 255 už v neděli živě od 4:00 na Nova Sport 2 a Voyo.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu UFC

Důležité Události