Obhájce titulu končí! Nadal vyhrál klíčovou bitvu a je v semifinále

Rafael Nadal | Zdroj: profimedia.cz

O druhém postupujícím do semifinále se rozhodlo ve večerní bitvě mezi Španělem Rafaelem Nadalem a Řekem Stefanosem Tsitsipasem. Lépe zvládl klíčovou bitvu dvacetinásobný grandslamový vítěz Nadal, když porazil Tsitsipase 6:4, 4:6 a 6:2.

V dnešním duelu se od Nadala očekávala snadná výhra a to se také potvrdilo v prvním setu. V tom španělský tenista bez problémů udržel všechny své podání, v klíčové situaci vzal servis soupeři a zvítězil tak 6:4.

I druhá sada měla podobný průběh. Oba tenisté byli při podání naprosto suverénní, ale nakonec Rafa chyboval, když za stavu 4:5 ztratil servis a dokonce dvojchybou daroval řeckému tenistovi druhý set.

V rozhodujícím setu se oba hráči hned na začátku brejknuli.  Nadal se pak udělal ještě na druhý brejk. Nakonec z tohobyl klíčový okamžik zápasu. Antukový král pak začal zase dobře podávat, soupeři dokonce ještě sebral jeden servis a nakonec si tedy dokráčel ke druhému místu ve skupině.

Nadal se poprvé od roku 2016 na Turnaji mistrů dostává přes skupinovou fázi a postupuje do semifinále.