NHL

Trable posily Canucks. Holtby neměl papíry, nepustili ho přes hranice!

Trable posily Canucks. Holtby neměl papíry, nepustili ho přes hranice!
Zdroj: Profimedia

Brankář Braden Holtby prožívá hodně zvláštní návrat do rodné Kanady. Na cestě mezi Washingtonem a Vancouverem se vyskytl nečekaný problém. Zůstal totiž viset na hranicích kvůli chybějícímu dokumentu pro jeho dva domácí mazlíčky – želvy leopardí.

Kdo by čekal, že pro Holtbyho bude největší překážkou zpřísněný režim na hranicích mezi Amerikou a Kanadou kvůli covidu-19, ten by se mýlil.

Největším problémem při velkém stěhování protřelého brankáře se staly jeho dvě želvičky – Maple a Honey. O nečekané bojovce informovala na twitteru jeho manželka Brandi, která zažádala širokou veřejnost o pomoc a kontakt s organizací Federal Fish and Wildlife.

 

Výše zmíněný tweet spustil lavinu jako hrom. Řada fanoušků odmítala na první dobrou uvěřit, že Holtby skutečně zůstal trčet na celnici.

Jeho manželka pak také vysvětlila, proč nemohl být do své vlasti vpuštěn. "Problém je v tom, že máme povolení pro import do Kanady, ale chybí nám povolení k exportu." 

Síla sociálních sítí evidentně zafungovala. Zhruba po 24 hodinách vydala Brandi děkovnou aktualizaci, že se věci daly do pohybu a její muž se snad i s čtyřnohými miláčky dostane brzy do nového domova.

Jednou z hrozících variant totiž byla ta, že by Holtby musel zpátky do Washingtonu, což by v praxi znamenalo vrátit se přes 4 500 kilometrů. Kvůli jednomu "štemplu".

Související obsah

 

Holtbymu aktuálně chybí dojet do cíle jen kousíček. Vancouver, kde podepsal smlouvu na dva roky s hodnotou 8,6 milionů korun, totiž leží jen zhruba padesát kilometrů od hranic s USA.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události