Judo

Nervozita i velké očekávání. Krpálek jde do bojů o mistra Evropy

Lukáš Krpálek se po jedenácti měsících vrací na tatami, aby bojoval o titul mistra Evropy. Televize Nova českého judistu a jeho týmové kolegy navštívila při posledním ostrém tréninku. Podívejte se.

 Českým reprezentantům se na domácím mistrovství zatím moc nedařilo. Z osmi nasazených nejdále zatím došli Zemanová a Pochop, pro které turnaj skončil ve druhém kole.
Negativní bilanci se třetí den mistrovství pokusí zvrátit olympijský vítěz a úřadující mistr světa Lukáš Krpálek, který se na žíněnce představí poprvé v letošním roce. "Samozřejmě nervozita tam je. Je to závod po jedenácti měsících, a to očekávání je ode mě obrovské,“ řekla česká naděje den před zápasy.

Související obsahKrpálek bude mít po dvou letech možnost navázat na úspěch z evropského šampionátu v Tel Avivu, kde v roce 2018 získal zlatou medaili. Nejcennější kov na Evropě získal celkem třikrát – v Budapešti 2013 a v Montpellieru 2014.
 

Kromě něj se v sobotu v kategorii do 90 kg představí David Klammer a Jiří Petr. "Udělám všechno pro to, abych byl připravený,“ říká odhodlaně Petr. Rovněž se na žíněnku postaví i poslední žena z české výpravy Alice Matějčková.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Judo

Důležité Události