Esport

Velká posila. Fotbalová hvězda Spurs členem předního esport týmu

Velká posila. Fotbalová hvězda Spurs členem předního esport týmu
Zdroj: https://www.instagram.com/dele/?hl=cs

Bamidele Jermaine Alli, známější spíše pod jménem Dele Alli, je předním britským fotbalistou. Má za sebou hned několik startů v reprezentaci a v současnosti hraje na pozici záložníka za tým Tottenham Hotspur. Alli má ovšem nadšení i pro jiné aktivity. Dle jeho vlastních slov „každý, kdo ho zná, ví, že po fotbale jsou jeho největší vášní videohry.“

Právě kombinace profesionální fotbalové kariéry na nejvyšší úrovni a lásky k videohrám ho letos dovedla ke spolupráci s jedním z největších esportových týmů v Evropě, EXCEL ESPORTS. Tento tým v současnosti zaštiťuje hráče dvou různých titulů: proslulé MOBA hry League of Legends a populární Battle Royale hry FORTNITE.
 

Alli se k EXCEL ESPORTS nepřidává pouze jako reklamní tvář s cílem tým medializovat. Bude zastávat pozici kouče, který bude esportovým hráčům předávat své dlouholeté zkušenosti profesionálního atleta. Klasický fotbal se od hraní vsedě u počítače na první pohled velmi liší, oba sporty ale ve skutečnosti mají mnoho společného.

Ve fotbale stejně jako v esportu je třeba, aby ze sebe hráč vydal maximum jak po fyzické, tak i po psychické stránce. Musí se dokázat plně soustředit, vypořádat se se stresem, dokonale se sehrát se svými spoluhráči a mít dostatečnou vůli a motivaci ke každodenním tréninkům.

Podobná spolupráce profesionálního sportovního klubu s esportovými hráči dnes již není žádnou novinkou. I u nás v České republice je tato realita praxí, a to od září 2018, kdy AC Sparta Praha založila svou vlastní esportovou sekci pro konzolovou verzi fotbalové hry FIFA. Zajímá-li vás elektronický fotbal, můžete zápasy ve hře FIFA sledovat například v rámci COOL ligy, které se zmiňovaný sparťanský tým pravidelně účastní.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

České házenkářky se o překvapení nepostaraly. Na úvod MS nestačily na Němky

Česká házenkářská reprezentace odstartovala mistrovství světa prohrou s favorizovaným Německem v poměru 21:31. Nejlepší českou střelkyní byla Dominika Zachová, která se trefila čtyřikrát. V dalším utkání hrají svěřenkyně Jana Bašného s Maďarskem.