Biatlon

Senzace! Moravec bojoval o zlato, rybník všem vypálil naprostý zelenáč

Fantastický výkon na úvod předvedla česká biatlonová výprava! Ondřej Moravec dlouho bojoval dokonce o nejvyšší umístění, nakonec doběhl těsně pod bednou. V Kontiolahti znovu kralovali Norové, přímo senzaci si zapsal Sturla Holm Laegreid, který při svém teprve pátém startu ve Světovém poháru připsal vítězství.

Moravec měl velkou výhodu, že jel v zádech fenomenálního Johannese Boe, který na něj sice sjel na prvním úseku půl minuty, ale poté udělal jednu chybu a dostal penalizaci.

Český závodník se jej držel jako klíště a především na střelnici exceloval. Po výjezdu ze druhé a třetí položky průběžně vedl. Čistý byl i na poslední zastávce, ale tam už byl v čele Boe, který mimo jediné rány vedle předváděl svou klasiku.

Ohrožoval jej ale nejmladší z Norů Sturla Holm Laegreid, který nejenže fenomenálně střílel, ale i na lyžích předváděl kvapnou jízdu. 

Po třech zastávkách vedl už o více než půl minuty před Moravcem a cílem dvacetikilometrového závodu proběhl s náskokem téměř dvaceti vteřin i na svého zkušenějšího krajana

Související obsah

Boe tak nakonec skončil druhý, na Moravce zbyla pátá příčka. Na třetí místo se nakonec vytáhl Němec Erik Lesser, který se postupně prokousával žebříčkem tak vysoko, až nakonec sesadil z medailové pozice Quentina Fillon Mailleta.

Hned první zastávky na střelnici může litovat Michal Krčmář, který minul jeden terč. Všechny ostatní ale bezpečně shodil a pral se o umístění v nejlepší desítce. Tam byl ovšem velký přetlak, i tak dokázal překonat třeba Tarjeie Boe či Simona Desthieuxe.

Solidně rozjetý měl závod i Lotyš Rastorgujevs, který ale pokazil poslední střeleckou položku a čistý štít zakabonil dvěma chybami, kterými se připravil o útok na pódium.

Z dalších Čechů dojel na 45. místě Adam Václavík, který sice po první položce figuroval v nejlepší dvacítce, ale pak udělal na střelnici celkem tři chyby.

Dobrý dojem z úvodu závodu si pokazil i Jakub Štvrtecký, který po nule z první stojky se na druhé zasekl a udělal rovnou tři chyby.

V celkovém součtu mu pak patřilo 78. místo s šesti nepřesnými ranami. Jen o jeden náboj a dvě mříčky lepší byl i poslední z Čechů na trati Tomáš Krupčík.

Výsledky SP v biatlonu mužů v Kontiolahti:

1. Sturla Holm Laegreid (Nor.) 48:57.0

2. Johannes Thingnes Boe (Nor.) +19.6

3. Erik Lesser (Něm.) +1:03.6

4. Quentin Fillon Maillet (Fr.) +1:05.9

5. Ondřej Moravec +1:06.9

.

11. Michal Krčmář +2:26.3

45. Adam Václavík +4:51.9 

76. Tomáš Krupčík +8:08.8

78. Jakub Štvrtecký +8:13.7

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události