Biatlon

Jen houšť! Moravec s Krčmářem čistí, nejrychlejší ve sprintu byl Boe

Jen houšť! Moravec s Krčmářem čistí, nejrychlejší ve sprintu byl Boe
Zdroj: Profimedia

Elitnímu českému biatlonovému duu se na úvod sezóny parádně zadařilo. Ondřej Moravec s Michalem Krčmářem zastříleli ve sprintu na deset kilometrů čistě. Nejrychlejší byl norský fenomén Johannes Thingnes Boe.

Ten pravý adrenalin začal ještě před závodem. Pár okamžiků před startem musel bleskově zasáhnout Aleš Ligaun, který bleskově vyměnil prasklé úderníky na zbraních Jakuba Štvrteckého a Michala Krčmáře.

K nečekané události přišlo na konci nástřelu, ale zručný zásah jednoho z trenérů zachránil reputaci především pro Krčmáče, který ani jednou ze dvou ran neminul.

Čistý byl také Moravec, který tak v šesti víkendových položkách v Kontiolahti nezaznamenal ani jednu chybu. Navíc byl i poměrně rychlý ve střelbě a solidním během si zadělal na dobrý úspěch.

Cílem proběhl na sedmé pozici, ale nakonec spadl na hranici nejlepší desítky.

Související obsah

Třináctá příčka při dojezdu patřila Krčmářovi, který byl na stavech o něco pomalejší, než jeho český parťák, všechny terče ale dokázal shodit a nakonec z toho bylo 16. místo.

Sobotní překvapení Strula Holm Laegreid udělal na druhé položce jednu chybu, musel na trestné kolo a nakonec finišoval až za Krčmářem. Triumf si tentokrát nenechal ujít Johannes Thingnes Boe, který čistou střelbu podpořil tradičně rychlým během.

Zdroj: Profimedia

Na druhém místě dojel s jedním trestným kolem Sebastian Samuelsson a odbobně si vedl i jeho krajan Martin Ponsiluoma, který tryskojízdou ze závěru závodu sesadil ze třetí příčky Nora Christiansena.

Suverénně se na první střelbě prezentoval Tomáš Mikyska, který do svého prvního závodu Světového poháru odstartoval jako poslední. Ležku zvládl za nula, ale ve stoje minul předposlední pokus a při premiéře dojel na 60. místě.

Se třemi chybami dojel do cíle Jakub Štvrtecký a ještě o dvě rány více pokazil Adam Václavík.

Výsledky sprintu na 10 km mužů, Kontiolahti:

1. Johannes Thingnes Boe (Nor.) 23:53.0 (0)

2. Sebastian Samuelsson +44.1 (1)

3. Martin Ponsiluoma (oba Švéd.) +47.9 (1)

4. Vetle Sjastad Christiansen (Nor.) +51.9 (1)

5. Jakov Fak (Slo.) +53.1 (0)

.

.

10. Ondřej Moravec + 1:12.6 (0)

16. Michal Krčmář +1:24.0 (0)

60. Tomáš Mikyska +3:04.3 (1)

61. Jakub Štvrtecký +3:07.2 (3)

82. Adam Václavík +4:01.4 (5)

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události