šipky

Wright ustál Smithův útok na devítku, dál jde i přemožitel Sedláčka

Wright ustál Smithův útok na devítku, dál jde i přemožitel Sedláčka
Zdroj: Profimedia

Úžasnou čtvrtfinálovou bitvu spolu svedli Peter Wright a Michael Smith! Z postupu se nakonec raduje světová jednička. Nedělní čtvrtfinálový program uzavřelo holandské derby – Michael van Gerwen vs. Dirk van Duijvenbode. Z postupu se raduje světová jednička.

Jako na houpačce bylo klání mezi úřadujícím šampionem a Smithem. Wright předvedl fantastickou jízdu v první session a dostal se do vedení 4:1.

Jenže poté přišel parádní nástup od Bully Boye, který do druhé pauzy vyhrál všech pět legů v řadě, třikrát zavřel 100+ a zaznamenal první obrat v utkání. 

Pak ale znovu zabral Snakebite a zápas se zlomil ve třináctém legu, kdy Smith útočil při brejku na devítku, ale o drátek minul double 12 a Wright mu následně vysokým checkoutem sebral vítr z plachet.

Bully Boye od té doby začala svírat nervozita, skvělé zavírání z úvodu se přetavilo v horor a 50letý skotský šipkař tak mohl dokonat druhý obrat a hned první šipkou zavřít.

Související obsah

Parádní bitvu svedl Gerwyn Price a Joe Cullen. Anglický borec měl skvělý začátek zápasu, když se dostal do vedení 4:1. Hrál v naprosté pohodě a Iceman nevěděl, kde mu hlava stojí.

Přesto Price z ničeho nic dokázal srovnat na 4:4 a v dalším průběhu si oba borci drželi servisy. Došlo tak na rozhodující jedenáctý leg, do kterého šel v pozici podávajícího Cullen. Jenže podání neudržel, Price v klidu zavřel 54 a postoupil do semifinále.

Související obsah

Prvním semifinalistou se stal Angličan Mervyn King. Osmifinálový přemožitel Karla Sedláčka předvedl fantastický obrat, když prohrával s Damonem Hetou už o pět legů 2:7, ale nakonec patřil zápas jemu.

Nizozemské derby mezi Michaelem van Gerwenem a Dirkem van Duijvenbodem vyznělo pro světovou jedničku. I když úvod zápasu se nepodařil ani jednomu z hráčů. K vidění byla tři ztracená podání za sebou.

Související obsah

Od té doby už zápas opanoval van Gerwen, v posledním legu zavřel vysokých 148 a prolétl do semifinále. To je na programu už dnes od 20:10. V prvním zápase nastoupí Peter Wright proti mervynu Kingovi a hned po nich se představí Gerwyn Price a Michael van Gerwen.

Výsledky čtvrtfinále Players Championships Finals:

Damon Heta – Mervyn King 8:10

Michael Smith – Peter Wright 6:10

Gerwyn Price – Joe Cullen 10:9

Michael van Gerwen – Dirk van Duijvenbode 10:5

Players Championships Finals můžete sledovat živě na Nova Sport 2 a Voyo.


Už v polovině prosince pak startuje mistrovství světa v Alexandra Palace, které vám také přineseme na Nova Sport 2 a Voyo.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu šipky

Důležité Události