Basketbal

Velká škoda! Basketbalistky USK po dobrém výkonu padly s Fenerbahce

Své úvodní vystoupení mají za sebou basketbalistky USK Praha. Ty hrály na půdě tureckého Fenerbahce, kde téměř celý zápas vedly, ale nakonec prohrály 70:77.

V první čtvrtině to byl ze strany českých hráček koncert. Dařilo se jak v obraně, tak v útoku a po deseti minutách z toho bylo vedení o deset bodů 23:13!

Značně rozhozené domácí hráčky stále nemohly srovnat krok s dobře hrajícím českým týmem. Ten i nadále udržoval náskok a na palubovce Fenerbahce to vypadalo na překvapení. Však po poločase vedl nejlepší český celek posledních let už o jedenáct bodů.

Jenže od třetí čtvrtiny zařadily basketbalistky Fenerbahce, které v lize zatím zvítězily ve všech deseti zápasech, vyšší rychlostní stupeň a začaly pomalu dotahovat.

Českému celku jako by odešla lehkost a naopak se přenesla na hráčky tureckého týmu. Ty se postupně dostaly do osmibodového vedení a konec zápasu si v klidu pohlídaly.