Hokej

Návrat "hříšníka"! Pardubice vzaly Kousala na milost, vrací se k áčku

Útočník Robert Kousal se vrací zpět k A týmu extraligových Pardubic. Hokejista byl mimo hru poté, co mu při policejní kontrole vyšel pozitivní test na drogy.

Konkrétně mělo jít o kokain. To se ale nakonec nepotvrdilo. "Dosud nebylo ukončeno správní řízení, ale policejní výsledky jednoznačně vyloučily u Roberta přítomnost kokainu," cituje oficiální zpráva Sportovního ředitele Dušana Salfického.

Orientační výsledky podle klubového vyjádření nenasvědčují tomu, že by 30letý hokejista spáchal trestný čin, ale pouze přestupek.

"Vzhledem k okolnostem případu a nejasné závažnosti přestupku vracíme Roberta do A týmu," potvrdil Salfický.

"Jako klub ctíme presumpci neviny do konečného rozhodnutí. Počkáme na výsledky znaleckého posudku a na jeho základě vydáme finální stanovisko k celé kauze," stojí dále v jeho vyjádření.

Související obsah

Kousal je mimo hru od doby, kdy byl ve Starém Hradišti kontrolován hlídkou. Ta mu udělala orientační test na drogy, který byl pozitivní na kokain.

Ten ale vyloučila podrobnější analýza, která u zkušeného reprezentanta potvrdila užití marihuany.

"Známe výsledky krevního rozboru u řidiče, kterého jsme stavěli 10. listopadu. Přítomnost kokainu se v jeho krvi nepotvrdila, řidič měl ale v sobě THC,“ řekla mluvčí pardubické policie Markéta Janovská.

Po více než dvou týdnech se tak může objevit s týmem na ledě. O jeho návratu do zápasu ale jasno není. "Je na trenérech, jestli ho nasadí už do pátečního utkání ve Vítkovicích," vysvětlil Salfický.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Hokej

Důležité Události