Hokej

Reprezentant a hráč Pardubic měl mít pozitivní test na kokain!

Reprezentant a hráč Pardubic měl mít pozitivní test na kokain!
Reprezentant Robert Kousal | Zdroj: Profimedia

V pardubickém hokejovém týmu se možná rýsuje další pořádný skandál. Namočen by do něj měl být útočník Robert Kousal, kterého měla v úterý údajně chytit policejní hlídka a 30letý hokejista měl mít za volantem i pozitivní test na návykové látky - konkrétně kokain.

Jako by toho nebylo v pardubickém klubu dost. Nyní však bude muset extraligový tým řešit další velké nepříjemnosti.

Jejich reprezentační útočník Robert Kousal měl mít totiž pletky se zákonem, když byl chycen policejní hlídkou za volantem s kokainem v těle. 30letý řidič na sebe měl upozornit poté, co spáchal dopravní přestupek po výjezdu od benzinového pumpy.

"Můžeme potvrdit, že naše policejní hlídka v úterý kolem 13 hodině kontrolovala řidiče ve Starém Hradišti. U řidiče byl orientační test na návykové látky pozitivní na kokain. Policisté následně řidiče vyzvali k odběru biologického materiálu, kterému se řidič podrobil," sdělila tisková mluvčí policie Pardubického kraje Markéta Janovská s tím, že výsledky krve zatím nejsou známé.

Související obsah


„Musíme ctít presumpci neviny. Pokud ovšem dostanu do ruky papír, že ten a ten hokejista bral drogy, tak vyvedu důsledky“, říká majitel Petr Dědek. „Prosím, ale také abyste brali na vědomí, že ten hráč má rodinu,“ dodal pro Nova sport.

Stále je totiž možné, že test může být po odebrání krve negativní.

Související obsah

"Na základě informací z médií jsme Roberta Kousala vyřadili z týmu. Do oficiálního stanoviska Policie ČR Robert Kousal nebude u mužstva. Jakmile bude jasné stanovisko Policie ČR, dáme oficiální vyjádření, jak budeme situaci řešit," řekl Dušan Salfický sportovní manažer klubu Pardubic.

 

Robert Kousal se jako hokejový reprezentant zúčastnil i dvou mistrovstvích světa v Rusku a Dánsku.

U hokejových Pardubic to navíc není první podobný případ. Pod vlivem kokainu byl před dvěma lety chycen i bývalý reprezentační obránce Petr Čáslava. Následně se pardubický bek a mistr světa k problémům s drogami otevřeně přiznal.


Smutnější je příběh brankáře Adama Svobody, ten v lednu 2019 spáchal pod vlivem alkoholu dopravní nehodu, po které se mu obrátil život naruby. Loni v květnu pak bývalý gólman Slavie a Pardubic bohužel spáchal sebevraždu.

Velké problémy se zákonem měl také bývalý hokejista Ladislav Lubina, který v roce 2008 odjel od dopravní nehody, při které zemřel otec fotbalisty Vratislava Lokvence. Bývalému pardubickému útočníkovi a trenérovi pak hrozilo vězení, nakonec však skončil u soudu pouze s podmínkou.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Hokej

Důležité Události