Hokej

Fanoušci na zápasech NHL? Možné to je!

Fanoušci na zápasech NHL? Možné to je!
Zdroj: Profimedia

Týmy Bostonu Bruins a Los Angeles Kings by mohly odehrát některé domácí zápasy pod otevřeným nebem. Pokud by to situace kolem koronaviru umožnila, mohly by se zápasy odehrát i před diváky.

Boston by mohl odehrát některé své zápasy na baseballovém stadionu Red Sox ve Fenway Parku, který už v minulosti hostil zápasy NHL a NCAA.

"Jsme v neustálém kontaktu s NHL a s úředníky Massachusetts a Bostonu. Zkoumáme všechny možné varianty konání akce v následující sezóně," napsal Boston ve svém prohlášení.

Související obsah

Hokejisté Los Angeles by mohli nastupovat na fotbalovém stadionu LA Galaxy v Dignity Health Sports Parku. Vedení Kings tuto možnost nabídlo NHL již před pár měsíci.

Kalifornie je jedním z nejvíce zasažených států koronavirem v USA. I proto své domácí zápasy přesunul tým NFL San Francisco 49ers do Arizony.

Kings jsou v nezáviděníhodné situaci. Podle aktuálních opatření by byli jedním z posledních klubů, kteří by ve své domácí aréně mohli fanoušky přivítat.

Související obsah

Problémem by mohla být údržba venkovního kluziště jako takového. Obzvláště v jarních měsících by se mohlo jednat o velké náklady. O ty by se ale mohli podělit s Anaheimem, který by též rád hrál na tom samém stadionu.

Dalšími týmy, kteří sondují situaci kolem venkovních kluzišť, jsou Pittsburgh, Carolina, Dallas a Nashville.

NHL měla začít 1. ledna, ale tato situace je momentálně hodně nepravděpodobná a spekuluje se o startu až ve druhém měsíci kalendářního roku. Vše záleží na dalším vývoji koronaviru v USA a Kanadě.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Hokej

Důležité Události