Petr Čech

Takto sexy Sáblíková ještě nebyla! Sportovní hvězdy nafotily kalendář

Takto sexy Sáblíková ještě nebyla! Sportovní hvězdy nafotily kalendář
Zdroj: Tomáš Třeštík/Sport Invest

Martina Sáblíková, Anna Fernstädtová, Petr Čech nebo Ester Ledecká. To je krátký výčet sportovců, kteří zapózovali fotografovi Tomáši Třeštíkovi. Ten tak už počtvrté dal vzniknout unikátnímu kalendáři společnosti Sport Invest.

"Snažím se, aby se od sebe jednotlivé kalendáře odlišovaly. Pro rok 2020 jsme udělali výrazný, barevně opulentní kalendář, který byl hodně expresivní. Takže jsme se rozhodli ubrat barvy a soustředit se více na výraz a práci se sportovci jako modely než na efekt," objasňuje Třeštík, proč pro nový kalendář zvolil černobílý motiv.

Celkem vznikly tři verze kalendáře. V jedné je větší počet fotbalistů, ve druhé hokejistů a ve třetí převažují zástupci ostatních sportů. Největší hvězdy jsou ve všech třech variantách. Jako například Petr Čech, který ale jako jediný nebyl v Třeštíkově ateliéru.

Toho tak musel fotit klubový fotograf Chelsea, který ovšem dostal od Třeštíka jasné instrukce. "Já bych Petra vyfotil asi trošku jinak, každý fotograf má svůj styl, ale myslím, že nakonec ta spolupráce dopadla velmi dobře," je spokojený Třeštík.

42letý fotograf je spokojený i s finální podobou kalendáře. "Jsem spokojený se všemi fotkami. Mám radost, že vznikly čisté portréty, diváky ničím neruší, působí jednoduše, ale přitom úplně jednoduché nejsou. Je to tentokrát víc o fotkách samotných a málo o mně," doplnil.

Spokojeností oplývali i samotní sportovci. "Se svojí fotkou jsem moc spokojená, celkově je kalendář opravdu povedený. Dokonce jsem se chtěla nechat ostříhat, ale už několik lidí mi i na základě téhle fotky říkalo, ať to nedělám, takže to ještě zvážím," prohlásila s úsměvem Martina Sáblíková.

Související obsah

"Kalendář se mi moc líbí, tenhle motiv se opravdu povedl. Ze všech osobností je cítit pohoda a síla," nešetřil chválou Ondřej Synek.

"Kalendář je krásný a originální. Oceňuji volbu černobílé barvy. Za mě palec nahoru," je spokojená s výsledkem beachvolejbalistka Markéta Nausch Sluková. "Je fajn mít i jiné fotky než jen z písku v bikinách," doplňuje ji parťačka Barbora Hermannová.

Kalendář pro rok 2021 je již čtvrtým z dílny Tomáše Třeštíka. Do tisku půjde opět pouze 1440 kusů, což ho dělá unikátním a kalendář tak není určený ke komerčnímu prodeji.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události